Trwa ładowanie...
d1adqqi

Zmiana prawa w Indonezji. Publiczne kary cielesne mogą wykonywać także kobiety

Indonezja jest jednym z ostatnich azjatyckich krajów, w których publicznie wykonuje się karę chłosty. Dotychczas zajęciem tym zajmowali się wyłącznie mężczyźni. Jednak od niedawna do grona "egzekutorów" dołączyły także panie.
Share
Jest coraz więcej chętnych pań do tego, aby publicznie wykonywać karę chłosty
Jest coraz więcej chętnych pań do tego, aby publicznie wykonywać karę chłostyŹródło: Shutterstock.com
d1adqqi

Publiczne kary cielesne cieszą się popularnością w Indonezji – głównie w prowincji Aceh, której władze zawarły w 2005 r. specjalne porozumienie z rządem centralnym. Chłosta jest stosowana m.in. za hazard, cudzołóstwo, picie alkoholu czy zdradę.

I choć tego typu wykonywanie kar nie jest niczym nowym w tym kraju, to temat ponownie wzbudził sensację na świecie, choć tym razem z innego powodu. Wszystko zaczęło się od reportażu opublikowanego przez francuską agencję prasową AFP. Opisała ona historię kobiety, która jest jedną z pierwszych mających uprawnienia do publicznego chłostania osób popełniających wykroczenia i przestępstwa.

   Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Szef lokalnego biura śledczego ocenił w rozmowie z mediami, że kobieta wykonała wzorowo pierwszą karę. – Dobrze wykonała swoją pracę, a jej technika była prawidłowa – pochwalił świeżo upieczoną egzekutorkę. Ukarała ona panią przyłapaną na seksie pozamałżeńskim.

d1adqqi

Działacze religijni już od dłuższego czasu zabiegali o to, by kary mogły wykonywać także kobiety. Przez kilka lat prowadzono rekrutację, a kandydatki przeszły specjalne szkolenie z zakresu odpowiedniej techniki chłosty. Wszystko po to, aby obrażenia nie były zbyt poważne, ale też adekwatne do przestępstwa.

Jest coraz więcej chętnych do tego, by publicznie wykonywać karę chłosty. Powodem jest coraz większy odsetek kobiet, które dokonują przestępstw moralnych. Prowincja Aceh rygorystycznie przestrzega prawa islamu, a tego typu działania kłócą się z lokalnymi normami kulturowymi i religijnymi.

Źródło: AFP

d1adqqi

Zobacz też: Szpital psychiatryczny w Owińskach. Opuszczone miejsce o przerażającej historii

d1adqqi

Podziel się opinią

Share
d1adqqi
d1adqqi