Trwa ładowanie...
d3gy3bq

Zmiana prawa w Indonezji. Publiczne kary cielesne mogą wykonywać także kobiety

Indonezja jest jednym z ostatnich azjatyckich krajów, w których publicznie wykonuje się karę chłosty. Dotychczas zajęciem tym zajmowali się wyłącznie mężczyźni. Jednak od niedawna do grona "egzekutorów" dołączyły także panie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jest coraz więcej chętnych pań do tego, aby publicznie wykonywać karę chłosty
Jest coraz więcej chętnych pań do tego, aby publicznie wykonywać karę chłosty (Shutterstock.com)
d3gy3bq

Publiczne kary cielesne cieszą się popularnością w Indonezji – głównie w prowincji Aceh, której władze zawarły w 2005 r. specjalne porozumienie z rządem centralnym. Chłosta jest stosowana m.in. za hazard, cudzołóstwo, picie alkoholu czy zdradę.

I choć tego typu wykonywanie kar nie jest niczym nowym w tym kraju, to temat ponownie wzbudził sensację na świecie, choć tym razem z innego powodu. Wszystko zaczęło się od reportażu opublikowanego przez francuską agencję prasową AFP. Opisała ona historię kobiety, która jest jedną z pierwszych mających uprawnienia do publicznego chłostania osób popełniających wykroczenia i przestępstwa.

d3gy3bq
Shutterstock.com
Podziel się

Szef lokalnego biura śledczego ocenił w rozmowie z mediami, że kobieta wykonała wzorowo pierwszą karę. – Dobrze wykonała swoją pracę, a jej technika była prawidłowa – pochwalił świeżo upieczoną egzekutorkę. Ukarała ona panią przyłapaną na seksie pozamałżeńskim.

Działacze religijni już od dłuższego czasu zabiegali o to, by kary mogły wykonywać także kobiety. Przez kilka lat prowadzono rekrutację, a kandydatki przeszły specjalne szkolenie z zakresu odpowiedniej techniki chłosty. Wszystko po to, aby obrażenia nie były zbyt poważne, ale też adekwatne do przestępstwa.

d3gy3bq

Jest coraz więcej chętnych do tego, by publicznie wykonywać karę chłosty. Powodem jest coraz większy odsetek kobiet, które dokonują przestępstw moralnych. Prowincja Aceh rygorystycznie przestrzega prawa islamu, a tego typu działania kłócą się z lokalnymi normami kulturowymi i religijnymi.

Źródło: AFP

Zobacz też: Szpital psychiatryczny w Owińskach. Opuszczone miejsce o przerażającej historii

d3gy3bq

Podziel się opinią

Share

d3gy3bq

d3gy3bq
d3gy3bq