Trwa ładowanie...
d483l6a

Znamy nowe kierunki Ryanaira!

Dwa zupełnie nowe połączenia zagraniczne pojawią się w ofercie tanich linii lotniczych Ryanair w przyszłym sezonie letnim - poinformował prezes linii lotniczych Michael O’Leary.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Znamy nowe kierunki Ryanaira!
(Patryk Kosmider / Shutterstock.com)
d483l6a

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej przewoźnika przedstawiony został nowy kształt siatki połączeń w Modlinie na sezon lato 2015.

Ryanair ogłosił uruchomienie dwóch zupełnie nowych tras zagranicznych: Ateny w Grecji oraz Lizbona w Portugalii. Dodatkowo przewoźnik zapowiedział znaczne zwiększenie częstotliwości na dotychczasowych trasach z Modlina.

"Lotnisko nie zwalnia tempa. Współpraca z Ryanairem bardzo dynamicznie się rozwija, co potwierdza potencjał portu i nasze założenia jeszcze sprzed rozpoczęcia inwestycji. Rozkład połączeń w sezonie lato 2015 pokazuje, że dużymi krokami zbliżamy się do osiągnięcia poziomu 3 milionów przyjmowanych pasażerów rocznie, a to wiąże się z koniecznością szybkiej rozbudowy terminala" – powiedział Marcin Danił, wiceprezes Lotniska Warszawa/Modlin.

d483l6a

W sezonie letnim 2015 na turystów z Polski czekają aż 32 połączenia, w tym kierunki takie jak: Ateny, Lizbona, Fuerteventura, Glasgow, Gran Canaria, Madryt czy Teneryfa.

Jak poinformował przewoźnik zwiększy się także częstotliwość lotów. W 2015 roku polecimy do Alicante 3 razy w tygodniu, Barcelony 5 razy w tygodniu i Eindhoven 4 razy w tygodniu. Z kolei do Mediolanu, Oslo, Rzymu i Paryża samoloty będą latały codziennie. Zwiększy się również częstotliwość połączeń krajowych - do Gdańska i Wrocławia polecimy 2 razy dziennie.

Ryanair pod koniec sierpnia wprowadził także nową taryfę „Business Plus" skierowaną do klientów biznesowych. Rozszerzenie usług podyktowane jest wcześniej zapowiadanymi zmianami związanymi m.in. poprawą wizerunku firmy.

Dzięki nowej taryfie podróżni będą mogli zarządzać swoją rezerwacją w każdym momencie, w tym modyfikować bilety według uznania. Każdy, kto kupi bilet w tej taryfie ma możliwości bezpłatnej zmiany terminu wylotu, nawet do godziny przed planowaną podróżą. Zakup biletów biznesowych gwarantuje także ekspresowe przejście przez kontrolę bezpieczeństwa, pierwszeństwo wejścia na pokład oraz limit bagażu do 20 kg.

d483l6a

W zależności od kierunku bilety w taryfie „Business Plus" kosztują od 170 do 300 złotych w jedna stronę. Sprawdziliśmy w systemie rezerwacyjnym, jak kształtują się przykładowe ceny i z analizy wynika, że dopłaty do pakietu wahają się w przedziale od 170 zł do 250 zł. Przykładowo, gdy bilet normalny z Gdańska do Londynu kosztuje 59 zł, nowy pakiet to koszt 236 zł; przy cenie 164 zł kwota wzrasta i kształtuje się na poziomie 363 zł. Zauważyliśmy, że największe dopłaty dotyczą biletów o wartości podstawowej od 300 zł do 900 zł.

W Polsce taryfa biznesowa obowiązuje wyłącznie na trasach z Modlina do m.in. Barcelony, Brukseli, Dublina, Londynu, Manchesteru czy Mediolanu.

pw/if

Zdjęcie: Patryk Kosmider / Shutterstock.com

Sprawdź ceny przejazdów do interesującego cię miasta. Zdziwisz się!

d483l6a

Podziel się opinią

Share
d483l6a
d483l6a