WP

Znika atrakcja turystyczna. Będzie rozlewnia wody mineralnej

Kopalnia magnezytu Wiry położona u podnóża Ślęży już nie jest dostępna dla turystów. Po kilku przekształceniach ustalono, że finalnie w tym miejscu zostanie uruchomiona rozlewnia wody mineralnej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kopalnię można było zwiedzić do końca lutego bieżącego roku
Kopalnię można było zwiedzić do końca lutego bieżącego roku (123RF)
WP

Złoża magnezytu zostały odkryte w kopalni w połowie XX w. i były eksploatowane do 1997 r. 10 lat poźniej postanowiono otworzyć tunele dla zwiedzających. Obejmowały one prawie 2 km sztolni na głębokości blisko 100 m pod powierzchnią ziemi. Turyści mogli także zobaczyć niespotykane nigdzie indziej żyły minerałów i spróbować unikalnej wody.

Jak donosi "Gazeta Wrocławska", kopalnia została zamknięta ostatniego dnia lutego 2019 r. Zadecydowano o otworzeniu tam rozlewni wody mineralnej. Głównym powodem miały być zbyt niskie zyski.

WP

- Przy obecnej liczbie turystów po prostu się to nie opłaca - przyznają przedstawiciele kopalni w rozmowie z "Gazetą Wrocławską".

Rozlewnia działała w tym miejscu już wcześniej, w latach 2007-2013, a ponieważ, jak informują media, woda była świetnej jakości postanowiono powrócić do tego pomysłu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP

Zobacz też: Wrocław: projekt nekropolis

WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP