Trwa ładowanie...

Źródło objawień w Lourdes. Baseny nieczynne z powodu koronawirusa

W Lourdes we Francji zamknięto wszystkie baseny, w których zanurzają się chorzy. Pielgrzymi z całego świata od lat czynią to w nadziei na uzdrowienie. Nad grupami odwiedzających sanktuarium czuwać będzie ekipa medyczna.
Share
Ekipa medyczna będzie sprawdzać czy turyści nie mają objawów koronawirusa
Ekipa medyczna będzie sprawdzać czy turyści nie mają objawów koronawirusaŹródło: Pixabay.com
d4abmp6

Mimo zakazu kąpieli pielgrzymi wciąż mogą przybywać do słynnego sanktuarium, zarówno indywidualnie, jak i w większych grupach. Ominie ich niestety kluczowa "atrakcja", związana z wodą źródlaną, która wypłynęła podczas objawień Matki Bożej w 1858 r.

Nie będą mogli zanurzyć się w basenach, ani pobrać wody do butelek.

 Wikimedia Commons CC BY
Źródło: Wikimedia Commons CC BY

Lourdes jest największym sanktuarium katolickim w Europie i trzecim na świecie. Co roku odwiedza je ok. 6 mln pątników. I choć czas najliczniejszych pielgrzymek zaczyna się w Niedzielę Palmową, to decyzję o zakazie kąpieli podjęto już teraz. Jak zapewniają zarządzający obiektem, pomoc medyczna będzie badać, czy ktoś z odwiedzających nie ma objawów koronawirusa.

d4abmp6

Francuskie ministerstwo zdrowia wydało kilka dni temu zakaz zgromadzeń publicznych liczących powyżej 5 tys. osób. Z tego powodu odwołano wiele masowych imprez, w tym m.in. targi deweloperów w Cannes i półmaraton w Paryżu. Francuzom odradza się również witania się poprzez uścisk dłoni oraz pocałunki w policzek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus w Polsce? Piotr Zgorzelski: może PiS-owi by pasowało, żeby była u nas panika

d4abmp6

Podziel się opinią

Share
d4abmp6
d4abmp6