EgzotykaWrota do piekieł

Wrota do piekieł

Wrota do piekieł

Dziś proponujemy wirtualną podróż do jednych z najbardziej zagadkowych i przerażających miejsc na świecie! Tajemnicze otchłanie, piekielne zbiorniki i krwawe wodospady ? zapraszamy tylko podróżników od mocnych nerwach!

Dziś proponujemy wirtualną podróż do jednych z najbardziej zagadkowych i przerażających miejsc na świecie! Tajemnicze otchłanie, piekielne zbiorniki i krwawe wodospady – zapraszamy tylko podróżników od mocnych nerwach!

Krater znajdujący się po środku pustyni Kara-Kum w * płonie nieustannie od 38 lat. Tak zwane *"Bramy do piekła" to nic innego jak wejście do podziemnej jamy. Inaczej nazywane jest podziemiem Derweze. Miejsce to płonie nieustannie, bo jest bogate w gaz ziemny, którego złoże przypadkowo zostało odkryte przez geologów w 1971 roku. Podłoże, na którym położona była platforma wiertnicza zapadło się, zostawiając dziurę o średnicy 100 metrów. Aby zapobiec ujściu trujących gazów z dziury zdecydowano nie interweniować w palenie się gazu.

pw/if

1 / 7

Brama Piekieł Rodina, Paryż

Obraz
© uploaded on Flickr by rjhuttondfw under CC license http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Brama Piekieł w Paryżu powstawała 37 lat. W roku 1880 Auguste Rodin rozpoczął prace nad swoim dziełem, gdy otrzymał zlecenie zaprojektowania bramy z dla Musée des Arts Décoratifs w stolicy Francji. Inspiracją dla autora były sceny z Boskiej Komedii Dantego. Podczas prac Rodin także czerpał wenę z innych znamienitych dzieł, takich jak np.: Kwiaty zła Charlesa Baudelaira. Niektóre z rzeźb powstały samoistnie. Całość dzieła została wykonana z brązu dopiero w 1926 roku.

2 / 7

Beppu, Japonia

Obraz
© uploaded on Flickr by MShades under CC license http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Beppu jest drugim co do wielkości skupiskiem gorących źródeł na świecie – wyprzedza je tylko Park Narodowy Yellowstone w USA. Japońskie zbiorniki, na które często mówi się "piekiełka", charakteryzują się równie szeroką paletą barw – od bieli, przez zieleń, błękit po czerwień. Wyróżnia się dziewięć głównych obszarów, z których każdy nosi atrakcyjną nazwę np. Staw Krwawego Piekła (na zdjęciu). Swoją nazwę zawdzięcza rdzawej barwie wody. Jego temperatura wynosi 78 °C. Jest to najczęściej fotografowane źródło w Beppu.

3 / 7

Krwawe wodospady, Antarktyda

Obraz
© Licencja Creative Common, Wikipedia Commons: Magnus Manske

Wbrew nazwie, w Suchych Dolinach na terenie Antarktydy płyną strumienie pochodzące z topniejących lodowców. Znajdują się tu również wodospady o osobliwej barwie, zasilane podziemnymi jeziorami. Wysoka zawartość siarki i rud żelaza sprawia, że mają rdzawo-czerwony kolor.

4 / 7

Czyściec św. Patryka, Irlandia

Obraz
© uploaded on Flickr by dingbat2005 under CC license http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

W ** natomiast zobaczymy „Czyściec świętego Patryka”. Położony na wyspie Station na jeziorze Lough Derg na wschód od Donegal jest celem wielu pielgrzymek. Wierni przybywający do czyśćca oczyszczają swoją duszę poprzez chodzenie na boso, jedzenie raz dziennie, nieustanną modlitwę czy nocne czuwanie. Pielgrzymi uważają, że dzięki takim zabiegom ich czas spędzony w prawdziwym czyśćcu zostanie skrócony.

5 / 7

Piekielny kanion, USA

Obraz
© uploaded on Flickr by ArtBrom under CC license http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Piekielny kanion (Hells Canyon) położony jest w ** na styku trzech stanów: Oregon, Waszyngton i Idaho. Jest najgłębszym wąwozem w Ameryce Północnej (1,6 km). Został wyrzeźbiony przez wody rzeki Snake w granitowych skałach Gór Siedmiu Diabłów. Kanion, jak i jego okolice są idealnym miejscem rekreacyjnym. Dookoła wąwozu rozciąga się ponad 87000-hektarowe pustkowie, po którym nie można poruszać się samochodem. To także idealne miejsce dla miłośników raftingu i kajaków.

6 / 7

Jezioro Averno, Włochy

Obraz
© uploaded on Flickr by get directly down under CC license http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

To wulkaniczne jezioro położone jest nieopodal Neapolu we ** W starożytności uważane było przez Rzymian za wejście do Hadesu. Miało one dla nich ogromne znaczenie. Rzymianie również wierzyli, iż wody akwenu emitują trujące substancje, które zabijają ptaki.

7 / 7

Atacama, Chile

Obraz
© uploaded on Flickr by DEUMAN under CC license http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Atacama to jedno z najgorętszych miejsc na Ziemi. Pustynia nazywana jest wrotami piekieł. W okolicy znajduje się Dolina Śmierci, a także Dolina Księżycowa, ponad którą możemy podziwiać zachodzące słońce. Pustynia leży na wysokości 500 - 2000 m n.p.m. Miejsce to nie rozpieszcza, panują tu iście diabelskie warunki. Temperatura w ciągu doby waha się od -20°C nocą do 55°C za dnia.

pw/if

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (1)