Najlepszy produkt turystyczny Polski - województwa wschodnie

Najlepszy produkt turystyczny Polski - województwa wschodnie
Źródło zdjęć: © Polska Organizacja Turystyczna

Wspólnie z Polską Organizacją Turystyczną wybierzmy najatrakcyjniejszy, nowatorski i najbardziej przyjazny turystom produkt, który będzie stanowił gwarancję przeżycia wielu niezapomnianych doznań kulturalnych, rozrywkowych, a także rekreacyjno-przygodowych. Prezentujemy tegorocznych kandydatów.

Wspólnie z Polską Organizacją Turystyczną wybierzmy najatrakcyjniejszy, nowatorski i najbardziej przyjazny turystom produkt, który będzie stanowił gwarancję przeżycia wielu niezapomnianych doznań kulturalnych, rozrywkowych, a także rekreacyjno-przygodowych. Prezentujemy tegorocznych kandydatów.

Rejsy na tradycyjnych, drewnianych łodziach pychowych z żaglem rozprzowym na Wiśle, zbudowanych zgodnie z zasadami szkutnictwa ludowego. W posiadaniu Fundacji są "Pychówki", z których każda jest w stanie zmieścić 10 osób. Głównym założeniem produktu "Odkryj Rzekę Wisłę" jest wykorzystanie rzeki do celów turystycznych, ukazanie i promocja piękna wiślanych krajobrazów oraz kultywowanie tradycji rzecznego żeglarstwa. Dodatkowo, w trakcie rejsów, na jednej z plaż załoganci mogą skosztować tradycyjnych, regionalnych dań. Oferta skierowana jest zarówno do grup zorganizowanych, jak i osób indywidualnych. Atutem produktu jest możliwość organizacji rejsów kilkugodzinnych, całodniowych lub kilkudniowych. Produkt nie ma ograniczeń wiekowych.

W pierwszej turze plebiscytu produkt zdobył 5% głosów internautów.

1 / 11

Czas na Wielkie Jeziora Mazurskie

Obraz
© www.mazurycudnatury.org

Idea: Kreowanie wizerunku Wielkich Jezior Mazurskich jako obszaru wyróżniającego się bogatą i zróżnicowaną ofertą turystyczną.
Główne atrakcje: zasoby przyrodnicze: jeziora, rezerwaty na jeziorach, Puszcza Borecka, Puszcza Piska, rezerwat Biosfery Łuknajno, mikroklimat.
Zasoby kulturowe: fortyfikacje: Mamerki, Radzieje, Sztynort, Pozezdrze, Giżycko; miasta: Węgorzewo, Giżycko, Ryn, Mikołajki, Mrągowo, Ruciane - Nida, Pisz;
Grupa docelowa: Produkt przeznaczony jest dla szerokiego spektrum odbiorców o zróżnicowanym profilu wiekowym, społecznym i ekonomicznym.
Infrastruktura turystyczna i okołoturystyczna: przy szlaku WJM znajdują się porty, przystanie żeglarskie, obiekty sportowe, szlaki rowerowe, piesze, baza noclegowa jest zróżnicowana.

Więcej na: www.7cudowmazur.pl

W pierwszej turze plebiscytu produkt zdobył 17% głosów internautów.

2 / 11

Tereny Sportowo - Rekreacyjne nad Narwią - Port Łomża

Obraz
© Polska Organizacja Turystyczna

Port w Łomży powstał w ramach funduszy RPOWP. Obiekt efektywnie wykorzystuje walory Łomży oraz zwiększa atrakcyjność miasta i regionu. Za tym idzie wzrost ilości turystów krajowych i zagranicznych korzystających z infrastruktury wodnej. Tereny wyposażone są w małą architekturę, sprzęt wodny, siłownię na powietrzu, plac zabaw. Nowo otwarte bulwary zwróciły miasto w stronę rzeki i zachęcają mieszkańców do aktywnego wypoczynku i obcowania z naturą.

Więcej na: www.lomza.pl

W pierwszej turze plebiscytu produkt zdobył 34% głosów internautów.

3 / 11

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olecku

Obraz
© wronaavd - Fotolia.com

Kompleksowa baza sportu i rekreacji - idealne miejsce do treningów, aktywnej turystyki i rodzinnego wypoczynku. Grupa docelowa: profesjonalne zespoły sportowe, grupy treningowe - dzieci i młodzież z obozów sportowych i sportowo-rekreacyjnych, klient indywidualny. W wyjątkowej enklawie zieleni i spokoju znajduje się boisko piłkarskie ze sztuczną murawą, pełnowymiarowe boisko trawiaste, stadion lekkoatletyczny, siedem kortów tenisowych, dwa boiska do siatkówki plażowej. Supernowoczesna Hala LEGA z pływalnią, strefą SPA (nastawioną na regenerację sił i relaks), 14-metrową ścianką wspinaczkową, salą squasha, fitness i siłownią oraz bar i hotspot. Plaża miejska wraz z wypożyczalnią sprzętu pływającego, skate park i siłownia outdorowa. W najbliższym otoczeniu 4 hotele oraz pensjonaty."

W pierwszej turze plebiscytu produkt zdobył 1% głosów internautów.

4 / 11

Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik

Obraz
© Polska Organizacja Turystyczna

Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik to największa impreza plenerowa w Europie poświęcona nauce, przeznaczona dla każdego, niezależnie od wieku. Około 200 instytucji z kraju i ze świata prezentuje swoją działalność badawczą i zaprasza do zobaczenia eksperymentów oraz pokazów naukowych. To jednodniowe wydarzenie, organizowane rokrocznie od 17 lat przyczynia się do promowania nauki i jej roli w społeczeństwie, a także do budowania pozytywnego wizerunku kształcenia. Przedstawiana na Pikniku nauka jest ciekawa i przystępna w odbiorze. W wydarzeniu co roku bierze udział około 100 tys. osób. Od 2013 roku Piknik odbywa się na Stadionie Narodowym - jednej z architektonicznych wizytówek współczesnej Warszawy. W 2013 roku w XVII Pikniku uczestniczyło 150 tys. entuzjastów nauki.

W pierwszej turze plebiscytu produkt zdobył 3% głosów internautów.

5 / 11

Suwałki Blues Festival

Obraz
© Polska Organizacja Turystyczna

Jedną z głównych idei *Suwałki Blues Festiwalu *jest wzmacnianie atrakcyjności turystycznej regionu. Festiwal w 2013 r. odwiedziło ok. 20 000 osób z całego świata, Polski i regionu. Gośćmi są głównie osoby o skrystalizowanym guście muzycznym, jednak ogromna liczba odwiedzających dopiero tu przekonuje się, jak fantastycznie można bawić się przy muzyce bluesowej. SBF w 2013 r. odbywał się w sumie na 10 scenach plenerowych i klubowych od czwartkowego popołudnia niemal do niedzielnego poranka. Centrum miasta żyło bluesem prawie przez całą dobę - od śniadań bluesowych w kawiarniach i restauracjach poprzez koncerty gwiazd światowego formatu na dużych scenach plenerowych po nocne koncerty klubowe (tylko klubowe były odpłatne).

W pierwszej turze plebiscytu produkt zdobył 12% głosów internautów.

6 / 11

Chmielaki Krasnostawskie 2013

Obraz
© Polska Organizacja Turystyczna

Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów ""Chmielaki Krasnostawskie"" to impreza z ponad 40-letnią historią. Organizowane od 1971 roku wydarzenie jest zjawiskiem kulturowym uznanym za charakterystyczne dla regionu. Pierwsze Chmielaki odbyły się w dniach 11-12 września 1971 r. i miały charakter regionalny, a już 7 lat później przekształciły się w wydarzenie o zasięgu ogólnopolskim. Dziś w Ogólnopolskim Święcie Chmielarzy i Piwowarów biorą udział browary i tysiące turystów oraz smakoszy piwa. Imprezę uatrakcyjniają koncerty, degustacje, konkursy, kiermasze i wystawy. W roku 2013 ""Chmielaki Krasnostawskie"" odbyły się w dniach 23-25 sierpnia. ""Chmielaki"" główna impreza promująca miasto Krasnystaw. Produkt turystyczny jakim są ""Chmielaki"" umacnia identyfikację mieszkańców Krasnegostawu z Miastem.

Więcej na: www.chmielaki.pl

W pierwszej turze plebiscytu produkt zdobył 18% głosów internautów.

7 / 11

Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" Kazimierz Dolny - Janowiec n/Wisłą

Obraz
© Polska Organizacja Turystyczna

Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI to interdyscyplinarne wydarzenie kulturalne, prezentujące cenne filmy polskie i zagraniczne (premiery, ważne filmy roku minionego i obrazy, które miały kluczowe znaczenie dla rozwoju światowej kinematografii), jak również spektakle, wystawy i wydarzenia z innych dziedzin. Dotychczasowe edycje festiwalu spotkały się z dużym zainteresowanie publiczności i mediów, zebrały niejednokrotnie entuzjastyczne recenzje. Jest to ogromne wydarzenie artystyczne (kontynuujące tradycję festiwali filmowych organizowanych w Kazimierzu Dolnym z lat 1994-2005) łączące różne dziedziny sztuki, gdzie film stanowi punkt odniesienia dla pozostałych prezentacji. Poza koneserami sztuki filmowej Festiwal przyciąga również rzesze mniej wyrobionych artystycznie turystów.

Więcej na: www.dwabrzegi.pl

W pierwszej turze plebiscytu produkt zdobył 4% głosów internautów.

8 / 11

Muzeum Fryderyka Chopina w Narodowym Instytucie Fryderyka Chopina

Obraz
© Polska Organizacja Turystyczna

Muzeum Fryderyka Chopina to unikatowy na skalę światową produkt turystyczny, który dysponuje największą na świecie kolekcją chopinianów (ponad 7 tys.obiektów, część wpisana na listę UNESCO Memory of the World). To wielofunkcyjna instytucja, która dba o dziedzictwo kulturowe, kształci wrażliwość, promuje wartości i edukuje. Muzeum w pięknych pałacowych wnętrzach oferuje zwiedzającym podróż w czasie - od lat dzieciństwa i młodości Chopina aż po dzień jego śmierci. Muzeum wzbudza doświadczenia multisensoryczne (angażuje wzrok, słuch, dotyk, węch), oferuje różnorodne doznania estetyczne i ścieżki zwiedzania oraz mnogość interpretacji. Wzbogaca ofertę o wystawy czasowe, program edukacyjny, koncerty. Oddziałami są Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park w Żelazowej Woli oraz Salonik Chopinów.

Więcej na: www.chopin.museum

W pierwszej turze plebiscytu produkt zdobył 1% głosów internautów.

9 / 11

Podlaska Oktawa Kultur

Obraz
© Polska Organizacja Turystyczna

Co roku na Podlaskiej Oktawie Kultur w ponad 20 miejscowościach woj. podlaskiego prezentują się zespoły z Polski i kilkunastu innych krajów świata, głównie związanych z mniejszościami mieszkającymi na Podlasiu. Prezentują zgromadzonej publiczności (co roku to kilkadziesiąt tysięcy widzów) bogactwo kultury i tradycji swoich krajów, ucząc tolerancji i szacunku dla odmienności kulturowych, religijnych i obyczajowych. Festiwal skierowany jest do mieszkańców woj. podlaskiego i turystów odwiedzających nasz region, bez względu na wiek. Główna scena festiwalu jest co roku ustawiana w samym centrum Białegostoku, gdzie znajdują się kawiarnie, restauracje, parkingi, hotele, muzea i galerie.

W pierwszej turze plebiscytu produkt zdobył 2% głosów internautów.

10 / 11

Warmia – kraina Mikołaja Kopernika

Obraz
© Polska Organizacja Turystyczna

Zapraszamy na 4-dniową wycieczkę po najpiękniejszych miejscach na Warmii podczas której poznamy postać Kopernika jako astronoma, lekarza, prawnika, ekonomistę i dyplomatę. Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych z własnym autokarem lub odbieranych z lotniska autokarem podstawionym przez operatora produktu Biuro Podróży Traveland. W programie m.in.: Lidzbark Warmiński (nocleg w Hotelu Krasicki), zwiedzanie przedzamcza i Lidzbarka z przewodnikiem, zwiedzanie zamku biskupów warmińskich; Dobre Miasto - gotycka kolegiata; Olsztyn - zamek, stare miasto, Planetarium; wyjazd do Gietrzwałdu - zwiedzanie Sanktuarium Maryjnego na Warmii, "Biesiada Warmińska"; we Fromborku - szpital św. Ducha, Wieża Kopernika, Wzgórze Katedralne, Muzeum Kopernika; Orneta i Malbork.

W pierwszej turze plebiscytu produkt zdobył 3% głosów internautów.

11 / 11

Muzeum Pomocy Drogowej Holowania i Ratownictwa Drogowego

Obraz
© Polska Organizacja Turystyczna

Jest to pierwsza nie tylko w Polsce, ale i w Europie, a druga na świecie tego typu placówka. Tworząc i prowadząc to jedyne w swoim rodzaju muzeum pragniemy ocalić od zapomnienia wyjątkowe pojazdy i urządzenia pomocy drogowej oraz przybliżyć, zwłaszcza młodym ludziom, historię pomocy drogowej, holowania i ratownictwa drogowego, a starszym zakręcić łezkę wspomnień w oku. Posiadamy wiele wspaniałych eksponatów związanych z polską pomocą drogową, w tym najstarszy pojazd pomocy drogowej w Polsce - Chevrolet Canada z 1943 roku - uczestnik desantu wojsk alianckich w Normandii, dar UNRY dla Polski, a także najstarszy samochód pomocy drogowej marki JELCZ 706 RTO 030 - tak zwany "Ogórek" z 1959 roku. Oferta skierowana jest do turystów indywidualnych, grup rodzinnych, wycieczek.

W pierwszej turze plebiscytu produkt zdobył 1% głosów internautów.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)