Trwa ładowanie...

30. rocznica upadku Muru Berlińskiego. W miejscu, gdzie dawniej stał, stworzono imponującą instalację

Mur Berliński kojarzy się z podziałami i wzbudza negatywne emocje. Dlatego postanowiono "odczarować" miejsce, w którym kiedyś stał. Stworzono pełną kolorów instalację, mającą być - w zamyśle jej twórców - nowym symbolem jedności narodu niemieckiego.

Share
30. rocznica upadku Muru Berlińskiego. W miejscu, gdzie dawniej stał, stworzono imponującą instalacjęŹródło: Instagram.com, fot: poetickinetics
doz5lno

9 listopada Berlin świętował 30. rocznicę pokojowej rewolucji i upadku Muru Berlińskiego. Punktem kulminacyjnym uroczystości było pokazanie mieszkańcom dzieła wykonanego przez zespół Poetic Kinetics, który ma na swoim koncie wiele niekonwencjonalnych i przyciągających uwagę projektów. Stworzono instalację składającą się ze 120 tys. kolorowych wstążek.

Miasto samo zgłosiło się do szefa Poetic Kinetics, Patricka Shearna, z propozycją stworzenia czegoś, co na długo zapadnie w pamięć odwiedzających. Instalacja, zatytułowana "wizja w ruchu" została ustawiona na trasie prowadzącej do Bramy Brandenburskiej.
*

Rozmach przedsięwzięcia imponuje jeszcze bardziej, gdy odbiorca uświadomi sobie, jak wiele pracy włożono w wykonanie tego zadania. Część wstążek jest unikatowych, ponieważ ma pozytywny przekaz – mieszkańcy napisali na nich pozdrowienia i życzenia.

Berliński Tydzień Festiwalowy odbył się w dniach 4–10 listopada. Odwiedzający mogli wziąć udział w różnych wydarzeniach czy wystawach rozlokowanych w wielu historycznych miejscach stolicy Niemiec. Berlińczycy i turyści przyznają wprost, że 30. rocznica upadku Muru Berlińskiego pozostanie w ich pamięci na długie lata.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Piastkowe obrazy

doz5lno
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
doz5lno
doz5lno