Trwa ładowanie...
dlze4z7

30. rocznica upadku Muru Berlińskiego. W miejscu, gdzie dawniej stał, stworzono imponującą instalację

Mur Berliński kojarzy się z podziałami i wzbudza negatywne emocje. Dlatego postanowiono "odczarować" miejsce, w którym kiedyś stał. Stworzono pełną kolorów instalację, mającą być - w zamyśle jej twórców - nowym symbolem jedności narodu niemieckiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poetic Kinetics ma na swoim koncie wiele niekonwencjonalnych i przyciągających uwagę projektów
Poetic Kinetics ma na swoim koncie wiele niekonwencjonalnych i przyciągających uwagę projektów (Instagram.com, Fot: poetickinetics)
dlze4z7

9 listopada Berlin świętował 30. rocznicę pokojowej rewolucji i upadku Muru Berlińskiego. Punktem kulminacyjnym uroczystości było pokazanie mieszkańcom dzieła wykonanego przez zespół Poetic Kinetics, który ma na swoim koncie wiele niekonwencjonalnych i przyciągających uwagę projektów. Stworzono instalację składającą się ze 120 tys. kolorowych wstążek.

Miasto samo zgłosiło się do szefa Poetic Kinetics, Patricka Shearna, z propozycją stworzenia czegoś, co na długo zapadnie w pamięć odwiedzających. Instalacja, zatytułowana "wizja w ruchu" została ustawiona na trasie prowadzącej do Bramy Brandenburskiej.

    *

Rozmach przedsięwzięcia imponuje jeszcze bardziej, gdy odbiorca uświadomi sobie, jak wiele pracy włożono w wykonanie tego zadania. Część wstążek jest unikatowych, ponieważ ma pozytywny przekaz – mieszkańcy napisali na nich pozdrowienia i życzenia.

Berliński Tydzień Festiwalowy odbył się w dniach 4–10 listopada. Odwiedzający mogli wziąć udział w różnych wydarzeniach czy wystawach rozlokowanych w wielu historycznych miejscach stolicy Niemiec. Berlińczycy i turyści przyznają wprost, że 30. rocznica upadku Muru Berlińskiego pozostanie w ich pamięci na długie lata.

dlze4z7

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Piastkowe obrazy

dlze4z7

Podziel się opinią

Share

dlze4z7

dlze4z7