Trwa ładowanie...
d1adqqi

91-latka na szczycie. Pani Barbara zdobywa Tatry

Pani Barbara ma 91 lat i właśnie zdobyła skalną iglicę w polskich Tatrach. Podobnych wyczynów, choć w innym rejonie naszego kraju, dokonuje 92-letni pan Jan, który nawet kilkanaście razy w roku zdobywa najwyższy szczyt Przedgórza Sudeckiego.
Share
Córka pani Basi weszła przed nią na Turnicę. Obie panie nigdy wcześniej się nie wspinały
Córka pani Basi weszła przed nią na Turnicę. Obie panie nigdy wcześniej się nie wspinałyŹródło: Facebook.com/ Jan Muskat
d1adqqi

Pani Barbara przyjechała w góry z córką Krystyną i mężem Helmutem. Zakopiański przewodnik Jan Muskat, który towarzyszył jej w wędrówce, zaproponował w ramach rozgrzewki wejście na tzw. "The Feather". Pani Basia pokonała trasę bez piśnięcia, zamykając jednocześnie usta tym, którzy ostatnio narzekali, że "nie mają na coś siły".

"Reasumując, Basia weszła bez najmniejszego problemu o własnych siłach, również bez interwencji sztuczek, którymi posługuje się współczesna medycyna począwszy od: wymiany bioder, zażywania jakichkolwiek leków, chemioterapii w szpitalach, czekania na różnego rodzaju specjalistów i innych szaleństw, które nie mają nic wspólnego ze zdrowiem ludzi" – pisze przewodnik Jan Muskat na swoim profilu na Facebooku.

d1adqqi

Seniorzy pełni werwy

O 92-letnim panu Janie zrobiło się zaś głośno w zeszłym roku, po tym, jak na szlaku spotkał go Dariusz Durula z Oleśnicy. Jego historia została wówczas opisana na profilu "Reżyser Życia" na Facebooku. Mężczyzna mimo utraty wzroku i sędziwego wieku od wielu lat pokonuje trasę, którą zapamiętał z czasów, gdy jeszcze widział. Pan Jan zdobywa Ślężę nawet kilkanaście razy w roku. Do podnóża góry podjeżdża PKS-em. Wchodzi na szczyt, pije herbatę i schodzi, by zdążyć na powrotny autobus.

Ekstremalne wyczyny i determinacja niektórych turystów w sędziwym wieku są przykładem dla każdego z nas. Takie sytuacje powinny dawać do myślenia szczególnie wygodnickim urlopowiczom, którzy wolą zdecydowanie prostsze rozwiązania w postaci meleksów, bryczek czy kolejek linowych.

d1adqqi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Co warto wiedzieć o Tatrach

d1adqqi

Podziel się opinią

Share
d1adqqi
d1adqqi