Trwa ładowanie...

Airbnb przyjmie 100 tys. uchodźców z Ukrainy. Potrzebna pomoc w Polsce

Organizacja Airbnb.org zobowiązała się do pokrycia kosztów najmu krótkoterminowego dla osób uciekających przed wojną w Ukrainie. "Potrzebujemy pomocy, aby osiągnąć ten cel" - napisał na Twitterze Brian Chesky, współzałożyciel serwisu.

Polacy mogą włączyć się w pomoc uchodźcom z Ukrainy Polacy mogą włączyć się w pomoc uchodźcom z Ukrainy Źródło: Adobe Stock
d40tlbq
d40tlbq

Airbnb po raz kolejny mobilizuje sieć najemców, aby zaoferować bezpłatne, krótkoterminowe pobyty dla nawet 100 tys. uchodźców, którzy uciekają z Ukrainy. Akcja prowadzona jest przez powiązaną organizację non-profit Airbnb.org.

Airbnb sfinansuje krótkoterminowe pobyty dla uchodźców

Pobyty mają być finansowane przez Airbnb oraz ze składek na rzecz organizacji Funduszu na rzecz Uchodźców Airbnb.org i gospodarzy Airbnb.org. Firma dodała, że organizacja "będzie ściśle współpracować z rządami, aby jak najlepiej wspierać konkretne potrzeby w każdym kraju, w tym zapewniając dłuższe pobyty".

Rzecznik Airbnb.org zapowiedział, że firma jest gotowa zaoferować pobyty do 14 dni, ale nie ma jeszcze listy miast lub krajów, w których będą dostępne mieszkania.

d40tlbq

Potrzebni są chętni do pomocy w Polsce

Współzałożyciel i dyrektor generalny Brian Chesky w poniedziałek 28 lutego podzielił się tą informacją na Twitterze i poprosił o pomoc potencjalnych gospodarzy. "Potrzebujemy pomocy, aby osiągnąć ten cel" – napisał.

"Potrzebujemy jak najwięcej osób, które mogą zaoferować swoje domy w pobliskich krajach, w tym w Polsce, Niemczech, na Węgrzech i w Rumunii" - czytamy w udostępnionym poście.

Polacy mogą pomóc firmie w organizacji noclegów dla uchodźców

Chesky skierował osoby zainteresowane hostingiem na stronę Airbnb.org. Ci, którzy nie mogą przyjąć uchodźców, mogą przekazać pieniądze na pokrycie kosztów tymczasowego zakwaterowania.

d40tlbq

Firma poinformowała, że ​​Airbnb.org będzie współpracować z innymi organizacjami non-profit na miejscu, które będą obsługiwać rezerwacje i koordynować pobyty uchodźców.

Źródło: "Washington Post"

Co zrobić, aby powstrzymać Putina? Były szef MSZ wzywa do działania

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d40tlbq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d40tlbq