Trwa ładowanie...

Oni wciąż latają do Rosji. Połączenia biją rekordy popularności

Większość europejskich krajów zamknęła przestrzeń powietrzną dla rosyjskich samolotów i nie lata do Rosji. Jednym z niewielu przewoźników, którzy wciąż operują w rosyjskiej przestrzeni powietrznej jest Air Serbia. Linie obsługują osiem połączeń w tygodniu między Belgradem a Moskwą.

Air Serbia wciąż lata do RosjiAir Serbia wciąż lata do RosjiŹródło: Adobe Stock, fot: Mateusz Atroszko
d238x4o
d238x4o

"Zamykamy przestrzeń powietrzną UE dla samolotów należących do Rosji, zarejestrowanych w Rosji lub kontrolowanych przez Rosję" - poinformowała w niedzielę 27 lutego przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Do blokady przyłączyły się również Macedonia i Czarnogóra, które nie są w UE.

Air Serbia wciąż lata do Moskwy

Unia Europejska nie zablokowała jednak przewoźnikom korzystania ze swojej przestrzeni powietrznej dla lotów do Rosji. Korzystają z tego linie Air Serbia, które osiem razy w tygodniu latają między Belgradem i Moskwą.

Przewoźnik wyprzedał wszystkie połączenia do rosyjskiej stolicy do soboty 5 marca włącznie. Zdecydował się więc na niektórych z nich latać szerokokadłubowym Airbusem A330-200, co sprawiło, że w systemie rezerwacyjnym pojawiły się dodatkowe miejsca na loty w tym tygodniu.

Linie Air Serbia wciąż oferują połączenia do Rosji airserbia.com
Linie Air Serbia wciąż oferują połączenia do RosjiŹródło: airserbia.com

W tym tygodniu najtańszy bilet z Belgradu do Moskwy można kupić za minimum 483 euro (2270 zł). Na przyszły tydzień ceny są niższe - od 260 euro (1222 zł).

Air Serbia lata według rozkładu

Air Serbia obsługuje także raz w tygodniu połączenie z Belgradu do Sankt Petersburga. W sezonie letnim przewoźnik lata także do Krasnodaru i Rostowa nad Donem, a od czerwca planuje zainaugurować połączenia do Soczi.

d238x4o

Rosja jest jednym z największych rynków na lotnisku w Belgradzie, a obywatele rosyjscy mają prawo do bezwizowego wjazdu do Serbii.

Źródło: EX-YU Aviation

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Niezadowolenie Rosjan wzrasta. "Ta wojna jest nieczytelna, absolutnie niezrozumiała"

d238x4o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d238x4o