Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
narty
10-02-2020 10:00

Atrakcje dla dzieci w ferie 2020. Wisła i Ustroń pozwolą im się wyszaleć

Zaczął się okres ferii zimowych, a wraz z nim pojawia się pytanie, gdzie wyjechać z dziećmi. Jeśli chcesz, żeby twoje pociechy ciekawie i aktywnie spędziły ferie, dobrym pomysłem może być pobyt w górach. Miejsca, które na pewno zapewnią im mnóstwo wrażeń, to Wisła i Ustroń.

Atrakcje dla dzieci w ferie 2020. Wisła i Ustroń pozwolą im się wyszalećŹródło: Materiały prasowe
d4l08mt
d4l08mt

Ośrodki narciarskie w Wiśle i Ustroniu zadbały o to, żeby nie tylko starsi, ale i młodsi wielbicie sportów zimowych mogli uczyć się jeździć na nartach i snowboardzie. Każda stacja narciarska w tych miejscowościach ma swoją szkółkę narciarską.

Zajęcia prowadzą wykwalifikowani instruktorzy z wieloletnim doświadczenie w pracy z dziećmi. Rodzice mogą zostawić swoje pociechy pod ich opieką i poszusować na bardziej wymagających trasach.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Szkoły i przedszkola narciarskie dla dzieci – Wisła i Ustroń

Stacja narciarska Soszów zaprasza rodziny z dziećmi do szkoły narciarskiej NOVA oraz na przejażdżkę kolejką krzesełkową, z której mogą skorzystać również piesi turyści. Jest to fajna okazja, żeby pooglądać, jak idzie nauka dzieciom, jeśli rodzice sami wolą zrelaksować się. W ośrodku Siglany ruszyły już zapisy do trzech szkółek: Pinki, Byrtuś i Siglany, które przyjmują na zajęcia dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Plusem jest mała liczba osób w grupie – maksymalnie 7. Szusowania mogą się uczyć m.in. na naśnieżonej oślej łączce.

d4l08mt

Stacja narciarska w Poniwcu na czas ferii otwiera dla dzieci Akademię Zimową, w której mogą uczyć się jeździć na nartach i snowboardzie. Z kolei ośrodek Skolnity w Wiśle przygotował aż 7 turnusów szkół i przedszkoli narciarskich.

Przedszkola narciarskie otwierają się też na czas ferii w ośrodku Klepki w Wiśle Malince oraz w Palenicy w Ustroniu. W Klepkach, jeżeli tylko będą odpowiednie warunki, w każdą sobotę odbywają się zawody.

Co oprócz nart i snowboardu? Atrakcje dla dzieci w ferie 2020

Wyciąg Partecznik w Wiśle o równomiernym nachyleniu 6 proc. to nie tylko ośrodek dla tych, którzy chcą się nauczyć jeździć na nartach czy snowboardzie. Świetnie odnajdą się tam też miłośnicy saneczek i zabaw w śniegu.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Zimowy plac zabaw i karuzela to doskonałe miejsca do zabawy zarówno dla młodszych, jak i nieco starszych dzieci. Od sezonu 2020 rodzice mogą poobserwować z nowego baru, jak ich dzieci uczą się szusować. Rozpościera się stamtąd panoramiczny widok na wszystkie atrakcje. W środku jest też kominek, przy którym można się ogrzać.

d4l08mt

Już 23 stycznia w stacji Cienków w Wiśle rusza akcja "Start do nart", która potrwa do 26 stycznia. We współpracy z Radiem Zet powstanie tam zimowe miasteczko na stoku. A w nim wiele zabaw z animatorami oraz konkursów z nagrodami. Podczas gdy dzieci będą się bawić, rodzice mogą odpocząć w specjalnie przygotowanej strefie relaksu. Miasteczko jest czynne od piątku do niedzieli w godz. 10 -15.

2 lutego stacja Poniwiec organizuje z kolei dużą imprezę – Puchar Poniwca, w ramach Pucharu o Koronę Czantorii. Dla spragnionych sportowych doświadczeń będą dostępne treningi na tyczkach i skoki na BigAirBag, które poprowadzi Paulina Ligocka, polska olimpijka.

Na zakończenie ferii na stacji pośredniej w ośrodku narciarskim Soszów planowana jest impreza z dj-em. Na parkiecie będą mogły poszaleć rodziny z dziećmi.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Atrakcje dla dzieci w Wiśle i Ustroniu – Wiślański Skipass

Szkoły narciarskie działają w ramach jednego karnetu, który pozwala szusować na dowolnym stoku - Wiślański Skipass.

d4l08mt

Dzięki niemu dzieci wraz z rodzicami albo instruktorami mogą stawiać pierwsze kroki w sportach zimowych na dowolnie wybranym spośród 14 stoków: Stożku, Stoku, Soszowie, Skolnitach, Siglanach, Sarajewie, Poniwcu, Parteczniku, Palenicy, Małej Palenicy, Nowej Osadzie, Klepkach, Cieńkowie i Beskidzie. Łączna długość tras to 30 km.

Przy każdej stacji narciarskiej znajdują się wypożyczalnie oraz serwis sprzętu. Wszystkie ośrodki mają też parkingi, które są znacznie rozbudowane. Niektóre stoki, na przykład Siglany, pomagają turystom dostać się na stok. Kursują na nie specjalne busy.

Materiał powstał we współpracy z Partnerem Wiślański Skipass

d4l08mt

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4l08mt