Znaleziono ciało. Prawdopodobny atak niedźwiedzia

W środkowej części Słowacji odnaleziono ciało mężczyzny, poszukiwanego od niedzielnego popołudnia. Prawdopodobnie padł on ofiarą ataku niedźwiedzia.

Słowackie służby ratunkowe zaangażowały się w akcję
Słowackie służby ratunkowe zaangażowały się w akcję
Źródło zdjęć: © Horská služba Poľana
oprac. NGU

W słowackim powiecie Desna, odnaleziono ciało 59-letniego mężczyzny, który zaginął w niedzielę 30 marca br. w godzinach popołudniowych.

Możliwy atak niedźwiedzia

Mężczyzna był poszukiwany od niedzielnego popołudnia przez ratowników górskich, policjantów oraz strażników leśnych. Jego ciało znaleziono w leśnych zaroślach, ok. kilometra od najbliższych zamieszkałych terenów, poza obszarem chronionym.

Jak poinformowała policja oraz państwowa Straż Ochrony Przyrody, istnieje duże prawdopodobieństwo, że mężczyzna został zaatakowany przez niedźwiedzia. Sekcja zwłok ma potwierdzić te przypuszczenia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Pokazała wideo z plaży w Gdyni. To nie foka

Sprawa jest badana

Jeśli sekcja zwłok potwierdzi, że przyczyną śmierci był atak niedźwiedzia, będzie to pierwszy taki przypadek u naszych sąsiadów w 2025 r. Wcześniej, w 2024 r., niedźwiedź zabił grzybiarza, a trzy lata temu doszło do podobnego incydentu, kiedy to także znaleziono ciało ofiary leśnego drapieżnika.

Jak przekazują słowackie media, np. topky.sk, szybko na miejscu pojawił się również Zespół Interwencyjny ds. Niedźwiedzi Brunatnych, który bada sytuację, rozmieścił urządzenia monitorujące i umieścił tablice ostrzegające o możliwym pojawieniu się niedźwiedzia.

Źródło: PAP/topky.sk

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (9)