Trwa ładowanie...

Autographer - aparat, który sam robi zdjęcia

Traf chciał, że właśnie przegapiłeś najlepsze zdjęcie na ślubie znajomej? Już nigdy do tego nie dojdzie!

Autographer - aparat, który sam robi zdjęciaŹródło: stuff/materiały prasowe
d9lgvws
d9lgvws

Autographer, cena: 400 funtów

Ważnych chwil jest w życiu człowieka wiele. Niekiedy emocje biorą górę, a chwilowe roztargnienie sprawia, że zapominamy o uwiecznieniu danego momentu. Dość jednak tego typu sytuacji i chwil, kiedy odpalone zdjęcia okazują się sztuczne i pozowane. Na ratunek śpieszy Autographer!

Najlepszym sposobem na uzyskanie spontanicznych zdjęć jest zwyczajne zapomnienie, że te są robione. Urządzenie posiada szereg czujników, które same decydują, kiedy należy wykonać fotografię. W przeciągu dnia powstaje ich około dwóch tysięcy, tak więc pozostaje tylko kwestią czasu, by przejrzeć je wszystkie i wybrać najważniejsze...

Co prawda obecny w Autographerze aparat 5 Mpx nie odeśle jeszcze naszej lustrzanki na emeryturę, ale tutaj ważniejsza jest spontaniczność, a nie wysmakowane zdjęcia. 8 GB wolnej przestrzeni sprawia, że gadżet można zabrać na wakacje i nie martwić się brakiem miejsca – pamięci wystarczy na codzienne kilkugodzinne sesje.

Autographer wypada świetnie na tle konkurencji, która zazwyczaj posiada obiektywy 120 stopni, f/2. Urządzenie posiada szersze pole widzenia (136 stopni), dzięki optyce zrobionej na zamówienie. Takie rozwiązanie pozwala robić fotografie także z bliska i we wnętrzach, bez obawy, że coś się nie załapie.

d9lgvws

Jeżeli chodzi o rozmiary, Autographer – gdy przypniemy go na szlufce lub ramieniu plecaka – będzie przypominał batonika Prince Polo. Taka wielkość nie sprawia dyskomfortu, a jednocześnie pozwala pamiętać o jego wyłączeniu, gdy na przykład zdecydujemy się odwiedzić miejski szalet podczas wycieczki. Oznaką wyłączonego sprzętu jest żółta osłona zamkniętego obiektywu.

Aparat odczytuje naszą pozycję poprzez GPS, a dodatkowo odnotowuje zmiany temperatury, różnice w oświetleniu czy wzrost przyśpieszenia. Wszystkie te dane zapisywane są w zdjęciu, co pozwala na różne grupowane uzyskanych obrazów. Daje to też ciekawe opcje na oficjalnej stronie urządzenia.

Zdaniem Stuffa:
Jeden z bardziej interesujących, innowacyjnych i zabawnych aparatów, jakie widzieliśmy.

Dane techniczne:
Matryca: 5 Mpx
Pole widzenia: 136 stopni
Pojemność: 8 GB
Łączność: Bluetooth, USB
Czujniki: GPS, oświetlenia, temperatury, przyspieszenia, kierunku, pasywny czujnik podczerwieni

d9lgvws
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9lgvws