Trwa ładowanie...

Beskidzcy goprowcy odkryli jaskinię. Nie było jej na żadnych mapach

Niewielką jaskinię odkryli po słowackiej stronie Pilska ratownicy GOPR, którzy uczestniczyli w szkoleniu topograficzno-poszukiwawczym w Beskidzie Żywieckim - poinformował naczelnik Grupy Beskidzkiej GOPR Jerzy Siodłak.

Beskidzcy goprowcy odkryli jaskinię. Nie było jej na żadnych mapachŹródło: Facebook.com, fot: GOPR Beskidy
d2lziwi
d2lziwi

- Jaskinia została nazwana Bramborova (ziemniaczana - przyp. red.) Jama od pseudonimu jednego z naszych ratowników - powiedział Siodłak. Naczelnik beskidzkich goprowców poinformował też, że jaskinia ma wielkość kilku metrów i nie była oznaczona na żadnych mapach.

Nie jest to jedyne takie odkrycie w tym roku w Beskidach. Wiosną pasjonaci ze Stowarzyszenia Ochrony Jaskiń "Grupa Malinka" odkryli kompleks czterech nieznanych dotąd jaskiń w lesie w granicach miasta Bielska-Białej. "Jaskinie położone są na obszarze o promieniu 150 m. Największej z nich nadano nazwę Jaskinia Żółtodzioba. Jej długość przekracza 100 m, a głębokość 15 m" – podała wówczas organizacja turystyczna.

Siodłak dodał, że w szkoleniu topograficzno-poszukiwawczym uczestniczyło 20 beskidzkich goprowców. Poznawali m.in. topografię rejonu Pilska i doskonalili się w sztuce poruszania w terenie przy pomocy mapy i kompasu oraz w pracy z urządzeniami GPS. Przeprowadzili też pozorowaną akcję poszukiwawczą.

d2lziwi

Grupa Beskidzka GOPR zrzesza ok. 500 ratowników. Działa na terenie od Bramy Morawskiej po Babią Górę.

Zobacz też: Wielkie grzybobranie Polaków. Zdjęcia czytelników WP

d2lziwi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lziwi