Trwa ładowanie...
fly4free.pl

Białoruś znosi wizy dla turystów z Polski. Które miejsca będzie można zwiedzić?

Białoruś znosi wizy dla turystów z Polski. Będą mogli oni zwiedzić m.in. Grodno i Kanał Augustowski. Dekret w tej sprawie podpisał prezydent kraju Aleksander Łukaszenka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Białoruś znosi wizy dla turystów z Polski. Które miejsca będzie można zwiedzić?
(Eillen / Shutterstock.com)

Białoruś znosi wizy dla turystów z Polski. Będą mogli oni zwiedzić m.in. Grodno i zagraniczną część Kanału Augustowskiego. Dekret w tej sprawie podpisał prezydent kraju Aleksander Łukaszenka.

Porozumienie o ruchu bezwizowym wejdzie w życie pod koniec października br. - podaje portal Fly4free. Nowe przepisy mają obowiązywać na razie do 31 grudnia 2017 roku z możliwością ich przedłużenia na czas nieokreślony. Dotyczą one tylko wybranych obszarów przygraniczych - miasta Grodna i kilku innych miejsc w rejonie grodzieńskim. Oznacza to, że bez wizy nie dotrzemy legalnie np. do Mińska. Nasi rodacy będą mogli dostać się na Białoruś bez wiz przez dwa przejścia w województwie podlaskim: Kuźnicy-Bruzgach i Rudawce-Lesnai. Na terenie kraju naszych sąsiadów będą mogli przebywać przez pięć dni.

Aby móc przekroczyć granicę, będzie trzeba posiadać paszport oraz inny dokument uprawniający do „indywidualnego lub grupowego zwiedzania parku „Kanał Augustowski”. Formy tych dokumentów oraz tryb zwiedzania w ciągu dwóch miesięcy zatwierdzi białoruska Rada Ministrów.

Slot

Obecnie jedyne przejście, gdzie obowiązuje ruch bezwizowy z Białorusią, to Białowieża-Piererow. Bez wiz można tam przekroczyć granicę na 72 godziny, by zwiedzić białoruską część Puszczy Białowieskiej. W zeszłym roku z tej możliwości skorzystało 4,7 tys. osób, a w tym roku już ponad 3 tys. osób (dane na koniec czerwca).

Dekret wprowadza też bezwizowy ruch na dwóch litewsko-białoruskich przejściach granicznych.

Fly4free.pl / wg/ir

Slot

Podziel się opinią

Share


Slot