Trwa ładowanie...
d1txkdr
Materiał Partnera
kreta

Błękit, róż i hipisi - Kreta i jej niesamowite plaże

Kreta nosi miano królowej wysp greckich. Ta największa grecka wyspa zachwyca bogactwem zabytków różnych epok, kusi wyśmienitą kuchnią i wreszcie spełnia marzenia o błogim wypoczynku na pięknych i egzotycznych plażach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kreta to najpopularniejsza wyspa na Morzu Śródziemnym
Kreta to najpopularniejsza wyspa na Morzu Śródziemnym (Shutterstock.com)
d1txkdr

Kreta zasłużenie nosi miano królowej wysp greckich. Jest największą wyspą grecką i ulubioną, wakacyjną destynacją milionów turystek i turystów, a największym atutem wyspy jest jej różnorodność. Kreta zachęca do górskich wędrówek, zachwyca bogactwem zabytków różnych epok i kultur, kusi wyśmienitą kuchnią i wreszcie spełnia marzenia o błogim wypoczynku na pięknych i egzotycznych plażach.

Kreta kusi nie tylko swoją różnorodnością ale i bardzo przystępnymi cenowo ofertami. Wycieczki samolotowe na Kretę zaczynają się już od 905 PLN, a oferty All Inclusive można znaleźć już od 1139 PLN.

Plaże i laguny Krety biją rekordy popularności, nawet w rankingach światowych. Jednym z najpiękniejszych miejsc na Krecie, ukrytym na zachodzie wyspy, jest laguna Balos, gdzie woda, w zależności od głębokości, przybiera kolor błękitny, szmaragdowy czy turkusowy.

   mouzenidis.com
(mouzenidis.com)

Napołudniowo-zachodnim brzegu, na dziewiczych terenach Krety, znajduje się rozległa laguna Elafonissi, która zaskakuje różowym piaskiem.

   mouzenidis.com
(mouzenidis.com)

Na Krecie znajdują się również dwie plaże z gajem palmowym. Pierwsza z nich to iście egzotyczna Vai,na wschodnich krańcach wyspy, a druga to Preveli. Preveli położona jest na końcu wąwozu, przez który płynie rzeka, porośnięta palmami, a jej słodkie wody wpadają do słonego Morza Libijskiego.

d1txkdr

Warto wybrać się również na Matalę, która niegdyś była mekką hipisów. Hipisi z lat 60. i 70. znaleźli swój raj w tych jaskiniach. Matala stała się tak popularna wśród hipisów, że przyciągnęła kilka gwiazd, takich jak Joni Mitchell (stworzył piosenkę dla Matali "Carey"), Bob Dylan, Janis Joplin i Joan Baez. Obecnie przyciąga fanów muzyki w klimacie lat siedemdziesiątych, z racji corocznego festiwalu Matala Beach Festival.

   mouzenidis.com
(mouzenidis.com)

Plaże Krety zachwycają i zostały docenione przez Fundację na rzecz Edukacji Ekologicznej. Aż 113 plaż i jedna marina Krety, w roku 2018 otrzymało Błękitną Flagę, za wyjątkową jakość i czystość. Wycieczki na Kretę kuszą świetnymi cenami i różnorodnością, warto wybrać się na wymarzone wakacje.

d1txkdr

Podziel się opinią

Share
d1txkdr
d1txkdr