Trwa ładowanie...

Brytyjscy turyści w ogniu krytyki. Wszystko przez skandaliczne zdjęcia z Auschwitz

O niestosownym zachowaniu turystów w Auschwitz słyszymy co jakiś czas. Tym razem słowa krytyki padły w kierunku Brytyjczyków, którzy odwiedzają dawny nazistowski obóz zagłady. Media oraz rodziny ofiar Holokaustu zastanawiają się, co kieruje osobami, które chcą zrobić sobie zabawne selfie w miejscu, które jest świadectwem tak tragicznej historii.

Brytyjscy turyści w ogniu krytyki. Wszystko przez skandaliczne zdjęcia z AuschwitzŹródło: Instagram.com
d25nbc2
d25nbc2

Robienie zdjęć w Auschwitz nie jest zabronione, jednak wiele z fotografii, które można znaleźć w mediach społecznościowych, ma formę co najmniej niestosowną formę. Ich autorami są głównie młodzi ludzie. Brytyjski tabloid "Daily Mail" opublikował na swojej stronie internetowej te wykonane przez mieszkańców Wysp i trzeba przyznać, że "robią wrażenie".

Co przedstawiają zdjęcia? Zadowolonych turystów w krematorium, na pryczach zajmowanych niegdyś przez więźniów czy na torach, którymi do obozu wjeżdżały pociągi z nieświadomymi nadchodzącego koszmaru ludźmi. Są też np. radosne selfie na tle setek tysięcy dziecięcych par butów czy z papierosem pod bramą z napisem "Arbeit macht frei".

Głos w sprawie zabrały rodziny ofiar Holokaustu. Są oburzone i zwracają uwagę, że wykonywanie tego typu fotografii w obozie masowej zagłady, w którym umierali ich bliscy, jest wyjątkowym okrucieństwem.

Instagram.com
Źródło: Instagram.com

– Ludzie muszą się zastanowić, w jakim miejscu się znaleźli. Powinni cofnąć się myślami do lat, kiedy w obozach dokonywano masowych morderów, pomyśleć o tysiącach ciał, które leżały w miejscach, gdzie oni dziś stawiają swe kroki – skomentowała Lilian Black, której ojciec był więźniem obozu.

Zobacz też: Ponad 16 tys. przedmiotów ofiar Auschwitz-Birkenau przekazanych do muze

Lubisz zakupy? Zobacz oferty na stronie Empik wyprzedaże.

d25nbc2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25nbc2