Trwa ładowanie...

Chinka wspina się jak pająk. Pokonuje skały bez zabezpieczenia

Prowincja Gizhou słynie ze "wspinaczy-pająków", którzy pokonują nawet 100-metrowe ściany bez żadnego zabezpieczenia. Jest wśród nich "kobieta-pająk". Sposób jej wspinania stał się atrakcją dla turystów.
Share
Luo chętnie przekaże swoją wiedzę i doświadczenie młodszym pokoleniom, które chciałby się tego nauczyć i kontynuować tradycję
Luo chętnie przekaże swoją wiedzę i doświadczenie młodszym pokoleniom, które chciałby się tego nauczyć i kontynuować tradycjęŹródło: Facebook.com/ Global Times
d44k1jy

Ryzykowna praktyka chińskich przodków jest wciąż popularna. Niewielka garstka samozwańczych "pająków" kontynuuje zwyczaj zdobywania masywnych ścian górskich. Dziś jednak nie robią tego dla brawury, ale po to by zdobyć rzadkie zioła lecznicze dla mieszkańców swojej wioski, a przy tym zarobić trochę pieniędzy.

Wśród "ludzi-pająków" znajduje się także 38- letnia Chinka Luo Dengping. Kobieta potrafi się wdrapać i zejść na dół 80-metrowego klifu w przeciągu 20 minut. Kiedy odkryła, że sposób jej wspinania może być atrakcyjna dla turystów, zaczęła organizować "pokazy wspinaczkowe". Jak dotąd dobrze jej idzie, bo w ciągu swojej 18-letniej kariery nie przydarzył jej się żaden wypadek.

"Mówiono mi że ten rodzaj sportu zarezerwowany jest tylko dla chłopców. Uważam, że kobiety i mężczyźni są równi, więc postanowiłam się tego nauczyć. Tak zaczęła się moja kariera 'kobiety-pająka'" – mówi Luo w wideo promocyjnym. Dzięki ekstremalnym pokazom dla turystów wspinacze zarabiają miesięcznie ok 140 dolarów (ok 540 zł).

d44k1jy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: O krok od tragedii w chińskim parku rozrywki

d44k1jy

Podziel się opinią

Share
d44k1jy
d44k1jy