Trwa ładowanie...
d48xjeq

Darmowy wypoczynek w górach i nad morzem. Wzorowa współpraca między gminami?

Jedno z najsłynniejszych uzdrowisk w Polsce - Krynica-Zdrój, oraz popularny nadmorski kurort Krynica Morska, w ramach współpracy oferują ciekawą formę wypoczynku. Mieszkańcy obu gmin mogą w ramach tzw. turystyki kanapowej pojechać do siebie za darmo na wczasy. Jak program wygląda w praktyce?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Darmowy wypoczynek w górach i nad morzem. Wzorowa współpraca między gminami?
(Shutterstock.com)
d48xjeq

Genialny pomysł polskich gmin. Dwie Krynice zaczerpnęły z popularnej idei wymiany domów. W tym przypadku wszystko jest darmowe. Mamy nadzieję, że w przyszłości inne gminy wezmą z nich przykład.
– W tamtym roku podpisaliśmy porozumienie o współpracy i jednym z pomysłów jest "turystyka kanapowa". Jesteśmy na etapie zbierania informacji o zainteresowaniu mieszkańców obu kurortów. Przygotowujemy specjalną podstronę, na której będzie można wypełnić prosty formularz i zadeklarować, że jest się zainteresowanym. Jest to bezpłatne dla mieszkańców obu gmin – mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Przemysław Sulewski z Wydziału Strategii i Rozwoju Lokalnego Urzędu Miejskiego w Krynicy-Zdroju.

   iStock.com

Na nietypową formę wypoczynku zapraszają Urząd Miejski w Krynicy-Zdroju oraz Krynicka Organizacja Turystyczna. Obecnie poszukiwane są osoby, które są zainteresowane wymianą swoich domostw. To przede wszystkim szansa na udany i tani urlop. Obie strony nie będą musiały płacić za noclegi, a jedynie za koszty transportu i wyżywienie.
Mimo że program jest organizowany po raz pierwszy i niedawno wystartował, wzbudził zainteresowanie w obu gminach.

   iStock.com

– Dzwonią telefony, mieszkańcy dopytują się o szczegóły i czy takie zgłoszenie jest odpłatne. Więc póki co urzędy udzielają informacji – dodaje Przemysław Sulewski.
Jest to program całoroczny, nie ma wymagań i jak przekazuje nam urzędnik, inicjatywa wyszła podczas spotkań obu burmistrzów Dariusza Reśko i Krzysztofa Swata oraz lokalnych organizacji turystycznych obu gmin.

   PAP

Warto podkreślić, że nietypowy program partnerski to kolejny etap współpracy obu Krynic.
– W maju jest organizowana "zielona szkoła" i dzieci z Krynicy-Zdroju jadą do Krynicy Morskiej, we wrześniu dzieci z nad morza przyjadą do nas. Ponadto drugi rok z rzędu organizowany jest Krynicki Rajd Rowerowy. W poprzednim roku więło w nim udział 17 osób, pokonując ponad tysiąc kilometrów. W tym roku rajd odbędzie się w czerwcu – mówi Sulewski. Dodaje na koniec, że jeśli pomysł z wymianą miejsc noclegowych się przyjmie i będzie cieszyć się sporym zainteresowaniem, akcja promocyjna zostanie rozbudowana.

   iStock.com
d48xjeq

Podziel się opinią

Share

d48xjeq

d48xjeq