Trwa ładowanie...
d2tevl8
APTN
inne

Delhi - góry śmieci na obrzeżach ogromnej metropolii

Ogromne składowiska śmieci, które często mylone są z górami, są ogromnym problemem Delhi. Przez brak odpowiedniego rozwiązania na gospodarowanie odpadkami, miasto otaczają trzy ogromne hałdy śmieci, których powierzchnia jest dwa razy większa od Watykanu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Delhi - góry śmieci na obrzeżach ogromnej metropolii
(screenshot / ap)
d2tevl8

Ogromne składowiska śmieci, które często mylone są z górami, to ogromny problem liczącej 16 mln mieszkańców Delhi. Przez brak odpowiedniego rozwiązania dotyczącego gospodarowania odpadkami, miasto otaczają trzy ogromne hałdy śmieci, których powierzchnia jest dwa razy większa od Watykanu. Największe składowisko o wielkości 30 hektarów znajduje się w Gazipur, we wschodniej części metropolii – jego powierzchnia to obszar 40 boisk do piłki nożnej.

Składowiska są nie tylko ogromnym problemem dla miasta, ale stanowią także zagrożenie dla mieszkańców okolicznych dzielnic. Delhi produkuje dziennie 9,2 ton śmieci - to o 6 ton za dużo, by móc sprawnie kontrolować ich gromadzenie. Największym utrapieniem ludzi żyjących w promieniu kilku kilometrów od wysypisk jest smród, który najbardziej dotkliwy jest w okresie letnim. Setki osób nie chce likwidacji wysypisk. Są one miejscem, w którym zbierają przedmioty, które można sprzedać lub poddać utylizacji. Ekolodzy alarmują, że ilość wyrzucanych odpadków z roku na rok rośnie i w przeciągu 10 lat może się ona podwoić, co może przyczynić się do wybuchu epidemii i skażenia wód gruntowych.

wg

d2tevl8

Podziel się opinią

Share

d2tevl8

d2tevl8