Trwa ładowanie...

Dentysta na czele gangu. Cała szajka aresztowana za zabijanie zagrożonych gatunków

Brazylijska policja aresztowała siedmiu mężczyzn w stanie Acre. Grupa jest podejrzana o zabicie tysięcy zagrożonych zwierząt, w tym jaguarów, kapibar, pekari i jeleni szlachetnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mężczyźni nielegalnie od wielu lat zabijali zagrożone gatunki zwierząt
Mężczyźni nielegalnie od wielu lat zabijali zagrożone gatunki zwierząt (Youtube.com)

Z informacji przekazanych przez brazylijską policję wynika jasno, że najdłużej działającym członkiem gangu, mającym także na swoim koncie największą liczbę zabitych zwierząt, jest Temistocles Barbosa Freire. To dentysta, który od 1987 r. pozbawił życia, według szacunków organów ścigania, ponad 1000 jaguarów. W sieci krąży zdjęcie, na którym widać Freire’a niosącego na plecach martwego osobnika.

Według raportów władze Brazylii podsłuchiwały rozmowy między członkami gangu i monitorowały ich ruchy co najmniej trzy miesiące przed aresztowaniem. Zatrzymano wszystkich siedmiu mężczyzn, a sąd federalny wszczął sprawy karne dotyczące nielegalnego polowania oraz użycia broni palnej bez zezwolenia.

Slot

Mężczyźni w ciągu trzech miesięcy zabili co najmniej 8 jaguarów, 13 kapibar, 10 pekari i 2 jelenie. Aby zwabić drapieżne koty mężczyźni używali dźwięku cuica - wysokiego brazylijskiego bębna ciernego. Członkowie grupy mogą zostać skazani na kary więzienia i grzywny, w zależności od ich udziału w przestępstwach.

Jaguary są największymi kotami w Ameryce Łacińskiej i są wymienione w I załączniku "Konwencji o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem". Nie można na nie polować ani nimi handlować.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Polowanie na żółwie

Slot

Podziel się opinią

Share


Slot