Trwa ładowanie...

Dentysta na czele gangu. Cała szajka aresztowana za zabijanie zagrożonych gatunków

Brazylijska policja aresztowała siedmiu mężczyzn w stanie Acre. Grupa jest podejrzana o zabicie tysięcy zagrożonych zwierząt, w tym jaguarów, kapibar, pekari i jeleni szlachetnych.

Dentysta na czele gangu. Cała szajka aresztowana za zabijanie zagrożonych gatunkówŹródło: Youtube.com
d1br494
d1br494

Z informacji przekazanych przez brazylijską policję wynika jasno, że najdłużej działającym członkiem gangu, mającym także na swoim koncie największą liczbę zabitych zwierząt, jest Temistocles Barbosa Freire. To dentysta, który od 1987 r. pozbawił życia, według szacunków organów ścigania, ponad 1000 jaguarów. W sieci krąży zdjęcie, na którym widać Freire’a niosącego na plecach martwego osobnika.

Według raportów władze Brazylii podsłuchiwały rozmowy między członkami gangu i monitorowały ich ruchy co najmniej trzy miesiące przed aresztowaniem. Zatrzymano wszystkich siedmiu mężczyzn, a sąd federalny wszczął sprawy karne dotyczące nielegalnego polowania oraz użycia broni palnej bez zezwolenia.

Mężczyźni w ciągu trzech miesięcy zabili co najmniej 8 jaguarów, 13 kapibar, 10 pekari i 2 jelenie. Aby zwabić drapieżne koty mężczyźni używali dźwięku cuica - wysokiego brazylijskiego bębna ciernego. Członkowie grupy mogą zostać skazani na kary więzienia i grzywny, w zależności od ich udziału w przestępstwach.

d1br494

Jaguary są największymi kotami w Ameryce Łacińskiej i są wymienione w I załączniku "Konwencji o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem". Nie można na nie polować ani nimi handlować.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Polowanie na żółwie

d1br494
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1br494