Trwa ładowanie...

Dobre warunki narciarskie w Karkonoszach i Kotlinie Kłodzkiej

W województwie dolnośląskim panują dobre
warunki narciarskie. Szlaki turystyczne są jednak w większości
nieprzetarte, oblodzone lub zawiane, a w Karkonoszach obowiązuje
II stopień zagrożenia lawinowego.

Dobre warunki narciarskie w Karkonoszach i Kotlinie KłodzkiejFot: L.S.
d24qami
d24qami

W rejonie Szklarskiej Poręby czynne są niemal wszystkie wyciągi m.in. kolej linowa oraz wyciągi na Hali Szrenickiej, gdzie leży od 30 do 60 cm śniegu. Bardzo dobre warunki narciarskie panują także na nartostradach Puchatek i Śnieżynka. Grubość pokrywy śnieżnej wynosi tam od 20 do 60 cm, a śnieg jest twardy i zmrożony.

Nieco gorzej jeździ się na nartostradzie FIS. Mimo że pokrywa śniegu wynosi tam od 20 do 80 cm, to w górnej części trasy warunki są trudne ze względu na wystające kamienie i korzenie.

Na nartach można pojeździć także w Świeradowie Zdroju, gdzie leży od 25 do 60 cm śniegu. Czynna jest m.in. kolej gondolowa, widoczność jest dobra, a temperatura wynosi ok. 0 st C.

Dobre warunki do biegania na nartach panują w rejonie Polany Jakuszyckiej, gdzie przygotowanych zostało ok. 35 km tras, na których leży od 30 do 40 cm twardego śniegu. Temperatura wynosi blisko -3 st. C i wieje słaby wiatr.

d24qami

Jak powiedział PAP w czwartek dyżurny ratownik z karkonoskiej grupy GOPR, warunki turystyczne wokół Śnieżki są trudne. Na Śnieżce leży ponad 60 cm warstwa śniegu, wieje porywisty, północny wiatr, a temperatura wynosi ok. -6 st. C. Widoczność jest ograniczona do ok. 1 km.

"Szlak na Śnieżkę jest zmrożony i oblodzony. Jest ślisko i trzeba bardzo uważać. Zamknięty dla turystów jest także niebieski szlak na Śnieżkę, tzw. Droga Jubileuszowa" - powiedział ratownik.

W rejonie Kotliny Kłodzkiej warunki narciarskie są dobre lub bardzo dobre. W Zieleńcu grubość pokrywy śnieżnej wynosi od 15 do 40 cm, czynne są wszystkie wyciągi, a temperatura wynosi ok.-2 st. C. Na nartostradach w Czarnej Górze leży od 20 do 55 cm śniegu i czynne są niemal wszystkie wyciągi, w tym m.in. kolej krzesełkowa.

Szlaki na obszarze Kotliny Kłodzkiej są w większości nieprzetarte, a miejscami oblodzone lub zawiane. Wieje słaby wiatr, widoczność jest dobra. Temperatura wynosi od -2 do 0 st. C.

(PAP)

d24qami
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24qami