Trwa ładowanie...

Dogodne loty, nowoczesna kuchnia i krokodyle, czyli Wrocław najlepszym miastem na weekend

Rough Guides, wydawca słynnych przewodników, uznał Wrocław za najlepsze miasto do spędzenia weekendu w Polsce. Zobacz, co przekonało Brytyjczyków do naszej "Wenecji Północy". Powody mogą zaskoczyć.

Dogodne loty, nowoczesna kuchnia i krokodyle, czyli Wrocław najlepszym miastem na weekendŹródło: flickr.com, licencja 2.0, fot: Rafal Zych
d2wglst
d2wglst

Stolica Dolnego Śląska przyciąga każdego roku ponad milion turystów. Zachwyciła również wydawców popularnych na całym świecie przewodników z Wielkiej Brytanii. Dlaczego ogłosili to miasto najlepszym do spędzenia weekendu w Polsce?

Pierwszym z powodów jest unikatowa atmosfera wrocławskiego rynku, który jest pełen kafejek i restauracji, żyje przez całą dobę. Spektakularne widoki z nadodrzańskich bulwarów – malownicze są zwłaszcza okolice Ostrowa Tumskiego, a także odrzańskie wyspy w centrum miasta.

Drugim powodem jest imponująca architektura modernistyczna, w tym przede wszystkim kompleks Hali Stulecia, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Do pozytywnej oceny Wrocławia przyczyniła się także nowoczesna polska kuchnia, a zwłaszcza to, że wrocławskie restauracje chętnie włączają do niej produkty regionalne. Bogaty wybór piw z browarów rzemieślniczych – jest ich we Wrocławiu i bliskiej okolicy ponad 10 - również nie był bez znaczenia. Podobnie jak rozwinięta i coraz nowocześniejsza hotelowa baza miasta.

filckr.com, licencja 2.0
Źródło: filckr.com, licencja 2.0, fot: Monica Kelly

Do Wrocławia przyciągają również wydarzenia związane z Europejską Stolicą Kultury 2016.
- Dodatkowo wzbogacają i tak ciekawą ofertę kulturalną Wrocławia. 15-18 grudnia odbędzie się Weekend Zamknięcia Programu ESK z kilkudziesięcioma imprezami rozgrywającymi się w całym mieście. To ostatnia szansa, aby stać się częścią kulturalnej stolicy - mówi Matthias Herd, dyrektor generalny DoubleTree by Hilton Wroclaw, który mieści się w futurystycznym, przypominającym kroplę wody budynku OVO Wrocław, zaprojektowanym przez pracownię GSArch. To dziś symbol nowoczesnej architektury stolicy Dolnego Śląska.
Autor Rough Guides podkreśla, że DoubleTree by Hilton Wroclaw wyznacza nowy standard na hotelowej mapie miasta, a w OVO Bar&Restaurant można spróbować polskiej kuchni w intrygującym, autorskim wydaniu.

DoubleTree by Hilton Wroclaw
Źródło: DoubleTree by Hilton Wroclaw, fot: DoubleTree by Hilton Wroclaw

Jednym z największych magnesów Wrocławia jest Afrykarium, do którego przyjeżdżają turyści z całej Europy. Afrykarium notuje dziś większą liczbę odwiedzających niż Wawel. W 7siedmiu basenach (mieszczących w sumie 15 milionów litrów wody) można zobaczyć m.in. ryby raf koralowych, hipopotamy i krokodyle nilowe, kotiki afrykańskie, rekiny i morskie żółwie.
Afrykarium wywołało efekt taki sam, jak podobne obiekty w innych europejskich miastach, znacznie zwiększając liczbę turystów. To nie tylko Niemcy czy Anglicy, lecz także Włosi, Francuzi i Hiszpanie. Coraz więcej jest pasażerów przylatujących do nas z Warszawy, w tym zorganizowanych grup wycieczkowych – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com, fot: Tupungato

Wrocław ma dziś bardzo rozbudowaną siatkę połączeń lotniczych, w tym także na trasie do Warszawy. Z Lotniska Chopina do stolicy Dolnego Śląska lata codziennie już dziewięć samolotów, w tym sześć PLL LOT oraz trzy tanich linii Ryanair. Rozkład lotów umożliwia wygodne zaplanowanie weekendowego wyjazdu do Wrocławia. Tym bardziej, że od Warszawy dzieli go tylko godzina lotu.

Do stolicy Dolnego Śląskałatwo dojedziemy też koleją lub samochodem. Autostrada A4 łączy to miasto z południem i zachodem Polski, a droga szybkiego ruchu umożliwia szybki dojazd z Łodzi i Warszawy.

Źródło: materiały prasowe

d2wglst
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wglst