Trwa ładowanie...

Dojazd z lotniska Paryż-Charles de Gaulle na lotnisko Paryż-Orly. Jak szybko tam dotrzeć?

Paryskie lotniska Paryż-Charles de Gaulle i Paryż-Orly połączone są komunikacją miejską i czarterową. Jak szybko tam dotrzeć? Dystans między nimi można pokonać także taksówką lub wypożyczonym samochodem.

Share
Dojazd z lotniska Paryż-Charles de Gaulle na lotnisko Paryż-Orly. Jak szybko tam dotrzeć?Źródło: Pixabay.com, fot: bogitw
d38xvp5

Paryskie lotniska Paryż-Charles de Gaulle i Paryż-Orly dzieli dystans 45 km. Pierwsze z nich zlokalizowane jest na północno-wschodnich krańcach aglomeracji Paryża, a drugie kilkanaście kilometrów na południe. Transfer między lotniskami odbywa się autobusem, pociągiem regionalnym lub taksówką.

Lotnisko Paryż-Charles de Gaulle – Paryż-Orly: transfer autobusem

Zarówno z lotniska Paryż-Charles de Gaulle, jak i lotniska Paryż-Orly odjeżdżają autobusy Le Direct Bus. Są to autobusy wycieczkowe, zorganizowane tak, aby ułatwić turystom transfer i zwiedzanie. Niektóre linie jadą w kierunku centrum, ale linia 3 stanowi połączenie dwóch wspomnianych paryskich lotnisk.

Le Direct Bus odjeżdża z lotniska Paryż-Charles de Gaulle zatrzymując się przy terminalach 1 i podterminalach od 2A do 2F. Przystanki na lotnisku Paryż-Orly znajdują się przy obu terminalach – zachodnim i południowym.

d38xvp5

Podróż z jednego lotniska na drugie zajmuje około 70 – 80 minut, a jej koszt to 21 € za osobę dorosłą i 13 € za dzieci w wieku od 4 do 11 lat (młodsze dzieci korzystają z Le Direct Busa za darmo).

Lotnisko Paryż-Charles de Gaulle – Paryż-Orly: transfer pociągiem

Możliwy jest także transfer z lotniska Paryż-Charles de Gaulle do lotniska Paryż-Orly pociągiem regionalnym RER.
Pociąg linii B odjeżdża ze stacji „Gare Aeroport CDG2 TGV” zlokalizowanej bezpośrednio na lotnisku Paryż-CDG. Podróż należy kontynuować do stacji „Antony”, a tam przesiąść się do pociągu Orlyval (13 €), który zatrzymuje się przy terminalu zachodnim („Orly Ouest”) i kończy swój bieg na terminalu południowym („Orly Sud”).

W drodze z lotniska Paryż-Charles de Gaulle na lotnisko w Orly można także wysiąść z pociągu RER linii B na stacji „Denfert-Rochereau” i przejść na przystanek „Denfert-Rochereau-Métro-RER”, skąd odjeżdża Orlybus (8,50 €), który zatrzymuje się przy obu terminalach lotniska.

Lotnisko Paryż-Charles de Gaulle – Paryż-Orly: transfer taksówką

W okolicy terminali lotnisk Paryż-Charles de Gaulle i Paryż-Orly znajduje się postój taksówek firm Alpha Taxis, Taxis G7 i Taxis Blues. Lotnisko Paryż-CDG położone jest około 45 km od lotniska Paryż-Orly, a oba lotniska zlokalizowane są na obrzeżach Paryża. Dlatego właśnie korporacje taksówkarskie obliczają koszty podróży taksówką według najdroższej taryfy. Podróż między lotniskami kosztuje od 70 € do 75 €.

d38xvp5

Lotnisko Paryż-Charles de Gaulle – Paryż-Orly: transfer samochodem

Na obu lotniskach znajdują się wypożyczalnie samochodów: Avis, Sixt, Europcar, Hertz i Thrifty. Samochód można wypożyczyć na jednym lotnisku i oddać na drugim. Koszt wypożyczenia pojazdu waha się między 100 € a 150€, w zależności od typu samochodu, wieku kierowcy i opcji dodatkowych.

Z lotniska Paryż-Charles de Gaulle na lotnisko Paryż-Orly najlepiej jechać autostrada A3, potem obwodnicą Boulevard Périphérique i drogą A106 lub drogami szybkiego ruchu: najpierw A104, a następnie A4.

d38xvp5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38xvp5