Trwa ładowanie...
d3ild7v

Lotnisko Paryż-Roissy-Charles de Gaulle (CDG)

Największe atrakcje
Lotnisko Paryż-Roissy-Charles de Gaulle (CDG)
Kraj
Pixabay.com
Źródło: Pixabay.com

Lotnisko Paryż-Charles de Gaulle to największy francuski port lotniczy. Znajduje się na obrzeżach Paryża, w północno-wschodniej części aglomeracji tego miasta – w miejscowości Roissy-en-France.

Lotnisko Paryż-Charles de Gaulle - terminale

Lotnisko, w skrócie zwane Paryż-CDG, posiada trzy terminale główne. Pierwszy z nich, najstarszy obsługuje ruch największych linii lotniczych na świecie. Terminal 2 to kompleks ośmiu mniejszych podterminali, które w konstrukcji podziemnej posiadają dworzec kolei regionalnej RER i szybkiej kolei TGV. Podterminale oznaczone są literami od 2A do 2G. Terminal 3, najnowszy ze wszystkich, obsługuje głównie tanie linie lotnicze.

Między terminalami lotniska Paryż-Charles de Gaulle kursują bezpłatne pociągi CDGVAL ze stacjami przy każdej hali, a między podterminalami terminalu 2 - autobusy linii N1 i N2.

Lotnisko Paryż-Charles de Gaulle - pobliskie miasta

Lotniska Paryża to jedyne porty lotnicze północnej Francji. Alternatywą dla lotniska Paryż-Charles de Gaulle mogą być zatem jedynie lotniska Paryż-Orly i Beauvais-Tillé.
Inne najbliższe lotniska oddalone są od Paryża o 400-450 km i znajdują się w Clermont-Farrand, Nantes i Rennes.

Lotnisko Paryż-Charles de Gaulle znajduje się w pobliżu nie tylko Paryża, ale też kilku innych miejscowości wartych uwagi. Jedną z nich jest Saint Denis – kolebka paryskiej aglomeracji z Bazyliką św. Dionizego – miejsce pochówku większości władców Francji.

Innym miastem zlokalizowanym niedaleko lotniska Paryż-CDG jest Reims, ze sławną gotycką Katedrą Notre-Dame de Reims, a także Orlean – rodzinne miasto Joanny d'Arc. Lotnisko Paryż-Charles de Gaulle to również miejsce, z którego łatwo dostać się na trasę turystyczną zamków nad Loarą.

Lotnisko Paryż-Charles de Gaulle połączone jest rejsami lotniczymi z niemal wszystkimi krajami na całym świecie.

Lotnisko Paryż-Charles de Gaulle - loty z Polski

Z Polski na lotnisko Paryż-Charles de Gaulle można dostać się bez śródlądowania z Warszawy, Krakowa i Gdańska, korzystając z oferty linii lotniczych LOT, Air France i Lufthansa. Podróż w jedną stronę to koszt od 150 do 250 zł.

Sezonowo, na lotnisko Paryż-CDG dolecimy bezpośrednio także z Łodzi i Rzeszowa liniami Adria Airways. Z innych polskich lotnisk udamy się do Paryża tanimi liniami lotniczymi (Wizz Air lub Ryanair) z przesiadkami w Monachium, Zurychu lub Berlinie. Cena biletów w jedną stronę wzrośnie do 550-900 zł.

Lotnisko Paryż-Charles de Gaulle - linie lotnicze

Na lotnisku Paryż-CDG największy ruch generują linie Air France i EasyJet. Jednak lotnisko obsługuje przyloty i odloty ponad 100 linii lotniczych.

Na lotnisku zobaczyć można samoloty linii narodowych, takie jak: Aer Lingus, Areofłot, Air Algerie, Air France, Areolineas Argentinas, British Airways, Brussels Airlines, Bulgaria Air, Etihad Airways, Finnair, Icelanair, Japan Airlines, Kenya Airways, KLM, Lufthansa, Qatar Airways, Swiss International Airlines czy TAROM.

Paryż-Charles de Gaulle współpracuje także z liniami lotniczymi takimi jak: Air Berlin, Eurowings, Flybe, Norwegian, Rossiya Russian Airlines, Smart Wings czy Vueling.

Loty do lotniska w Roissy obsługują tanie linie lotnicze, takie jak: Ryanair i EasyJet.

Lotnisko Paryż-Roissy-Charles de Gaulle (CDG)
Czas lotu / jazdy samochodem

2,5 h samolotem / 14 h samochodem

Strefa czasowa

UTC+01:00

Waluta

euro (EUR)

Godziny otwarcia

całodobowe

Ceny biletów

- loty bezpośrenie: od 250 do 350 zł;
- loty z przesiadką od 550 zł do 900 zł.

Orientacyjna odległość

1 600 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ild7v
d3ild7v
d3ild7v