Dom na włoskiej wyspie za 1 euro. Sycylijskie miasteczko kusi turystów

Miasteczko Sambuca di Sicilia na włoskiej Sycylii chce sprzedać 17 domów za równowartość 4 zł. Władze liczą, że tym sposobem zachęcą ludzi do osiedlenia się w tym zakątku, uznawanym za jeden z najpiękniejszych we Włoszech.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sycylia to największa wyspa na Morzu Śródziemnym
Sycylia to największa wyspa na Morzu Śródziemnym (Shutterstock.com)
WP

Sambuca di Sicilia, miejscowość w prowincji Agrigento, leży 68 km na południe od Palermo. W 2016 roku została uznana za najpiękniejszą wioskę w całej Italii. Niestety, mimo to Sambuca od jakiegoś czasu wyludnia się. Władze nie chcą, żeby podzieliła los innych miejscowości w Italii, które zamieniają się w miasta duchów.

Shutterstock.com
Podziel się

Od 5 lat prężnie działają, żeby przyciągnąć do miasteczka inwestorów i turystów. Ostatnim pomysłem jest sprzedaż 17 domów w historycznym centrum za symboliczną kwotę 1 euro.

WP

Kupujący muszą się zobowiązać do odrestaurowania budynków w ciągu 3 lat. Zgłoszenia przyjmowane są do 2 maja.

Shutterstock.com
Podziel się

Podobną akcję zorganizowały ostatnio władze miasteczka Ollolai, położonego na innej włoskiej wyspie - Sardynii. Wystawiły na sprzedaż ok. 200 opuszczonych posiadłości za 1 euro. Domy były w złym stanie i wymagały remontu. Nabywcy musieli zobowiązać się do wyremontowania posiadłości w ciągu 3 lat. Szacuje się, że koszty renowacji wyniosą średnio 20 tys. euro (83 tys. zł), co wciąż wydaje się świetną okazją.

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Niedoceniany zakątek Europy

WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP