Dom na włoskiej wyspie za 1 euro. Sycylijskie miasteczko kusi turystów

Miasteczko Sambuca di Sicilia na włoskiej Sycylii chce sprzedać 17 domów za równowartość 4 zł. Władze liczą, że tym sposobem zachęcą ludzi do osiedlenia się w tym zakątku, uznawanym za jeden z najpiękniejszych we Włoszech.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sycylia to największa wyspa na Morzu Śródziemnym
Sycylia to największa wyspa na Morzu Śródziemnym (Shutterstock.com)

Sambuca di Sicilia, miejscowość w prowincji Agrigento, leży 68 km na południe od Palermo. W 2016 roku została uznana za najpiękniejszą wioskę w całej Italii. Niestety, mimo to Sambuca od jakiegoś czasu wyludnia się. Władze nie chcą, żeby podzieliła los innych miejscowości w Italii, które zamieniają się w miasta duchów.

Shutterstock.com
Podziel się

Od 5 lat prężnie działają, żeby przyciągnąć do miasteczka inwestorów i turystów. Ostatnim pomysłem jest sprzedaż 17 domów w historycznym centrum za symboliczną kwotę 1 euro.

Kupujący muszą się zobowiązać do odrestaurowania budynków w ciągu 3 lat. Zgłoszenia przyjmowane są do 2 maja.

Shutterstock.com
Podziel się

Podobną akcję zorganizowały ostatnio władze miasteczka Ollolai, położonego na innej włoskiej wyspie - Sardynii. Wystawiły na sprzedaż ok. 200 opuszczonych posiadłości za 1 euro. Domy były w złym stanie i wymagały remontu. Nabywcy musieli zobowiązać się do wyremontowania posiadłości w ciągu 3 lat. Szacuje się, że koszty renowacji wyniosą średnio 20 tys. euro (83 tys. zł), co wciąż wydaje się świetną okazją.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Niedoceniany zakątek Europy

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.