Trwa ładowanie...

Dywan złotych liści. Co roku zrzuca je 1400-letnie drzewo

Ten cud natury to miłorząb japoński, który rośnie między ścianami świątyni buddyjskiej w Gu Guanyin w górach Zhongnan w Chinach. Każdej jesieni to 1400-letnie drzewo wygląda tak bajkowo, że przyciąga tłumy turystów oraz fotografów.

Dywan złotych liści. Co roku zrzuca je 1400-letnie drzewoŹródło: Facebook.com/ Inhabitat
d3xd1c6
d3xd1c6

Miłorząb (inaczej ginkgo biloba) jest prawdziwym reliktem zamierzchłej przeszłości. Gatunek przetrwał ok. 200 mln lat i pochodzi ze starożytnej grupy drzew, które są starsze nawet od dinozaurów. Najstarsze rosnące miłorzęby mają ponad 3 tys. lat. I mimo że nazywa się je japońskimi, pochodzą z Chin.

Pierwsze nasiona sprowadzono do Europy w XVIII w. Te fascynujące drzewa przestało niemal występować w środowisku naturalnym, co najprawdopodobniej było wynikiem masowej wycinki miłorzębów. To bolesna strata, ponieważ są one znane ze swych dobroczynnych właściwości, o czym dobrze wie zarówno przemysł farmaceutyczny, jak i kosmetyczny.

Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Dziś miłorzęby można spotkać m.in. na terenie świątyń na Dalekim Wschodzie. Jedną z nich jest właśnie Gu Guanyin w górach Zhongnan. To wyjątkowe wyglądające drzewo przyciąga każdej jesieni turystów i fotografów z całego świata.

d3xd1c6

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Znalazł na drzewie "list do Jezuska"

d3xd1c6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xd1c6

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj