Trwa ładowanie...
d3zj98c

Książka, z której wyrośnie drzewo. Niezwykły pomysł małego wydawnictwa

Małe, hiszpańskie wydawnictwo Pequeno Editor wpadło na pomysł, który ma pomóc zrekompensować wycinkę drzew, z których powstają sprzedawane przez nich książki. Proekologiczna inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony czytelników.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pomysł wydawnictwa ma na celu edukację najmłodszych czytelników i dbanie o przyrodę
Pomysł wydawnictwa ma na celu edukację najmłodszych czytelników i dbanie o przyrodę (123RF)
d3zj98c

Książka, która jako pierwsza została opublikowana w ramach nietypowego projektu, to "Mój tata był w dżungli". Jest przeznaczona dla dzieci, tak jak większość pozycji wydawnictwa.

Jak informuje magazyn WhiteMAD, powieść została wydrukowana na bezkwasowym papierze, a użyty tusz jest ekologiczny i w pełni biodegradowalny. Jednak nie tylko z tego powodu ta lektura jest wyjątkowa.

d3zj98c

Gdy skończymy ją czytać, na ostatnich stronach książki znajdziemy nasiono "zatopione" w kartkę papieru oraz malutką łopatkę. Należy wykopać dziurę w ziemi, ułożyć w niej naszą książkę, a całość podlać wodą. Jeśli na poważnie podejdziemy do zadania, w miejscu, w którym zakopaliśmy powieść, wyrośnie drzewo.

Pomysł wydawnictwa ma na celu edukację najmłodszych czytelników i dbanie o przyrodę. Na całym świecie ścinane są co roku niemal 4 mld drzew - i to tylko po to, żeby pokryć zapotrzebowanie na papier. A liczba ta cały czas rośnie. Wycinka lasów jest jednym z wielu zagrożeń ekologicznych, z którymi trzeba się zmierzyć w najbliższej przyszłości.

d3zj98c

Źródło: WhiteMAD

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Przeslij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Youtuber wypowiedział wojnę wydawnictwom. "W Polsce jest dyktat dystrybutora"

d3zj98c

Podziel się opinią

Share

d3zj98c

d3zj98c