Trwa ładowanie...

Emirates odbiorą 100. Airbusa A380. Linia nieustannie unowocześnia flotę

Linie Emirates, dysponujące największą na świecie flotą Airbusów A380, szykują się do odbioru swojego setnego egzemplarza samolotu, który nastąpi 3 listopada tego roku.

Share
Emirates odbiorą 100. Airbusa A380. Linia nieustannie unowocześnia flotęŹródło: Shutterstock.com
d1vrxb4

Odkąd popularny Super Jumbo dołączył do nowoczesnej floty Emirates dziewięć lat temu, linie przewiozły na jego pokładzie ponad 80 mln pasażerów. Obecnie samoloty A380 w barwach Emirates latają do 45 miejsc w Afryce, Azji, Australazji, Europie, Ameryce Północnej i Południowej oraz na Bliskim Wschodzie. W każdym z tych regionów cieszą się popularnością wśród pasażerów ze względu na najlepszą w branży lotniczej ofertę pokładową we wszystkich klasach rezerwacyjnych. Przyczyniają się także do rozwoju turystyki i wzrostu liczby odwiedzających, zasilając miejscową gospodarkę.

– A380 pozostaje niezwykle popularnym samolotem wśród naszych klientów. Wielu z nich specjalnie planuje swoją podróż w taki sposób, aby móc nim polecieć. Nie spoczywamy jednak na laurach i nieustannie inwestujemy w doskonalenie naszej oferty, tak aby zapewnić naszym pasażerom jak najlepszy lot – mówi Tim Clark, prezes linii Emirates.

Linie Emirates / Shutterstock.com
Źródło: Linie Emirates / Shutterstock.com

W zakresie usług naziemnych, linie Emirates w ścisłej współpracy z partnerami doprowadziły do otwarcia i obsługi specjalnej hali przylotów dla Airbusów A380, w której znajduje się 20 rękawów pasażerskich umożliwiających wejście na pokład bezpośrednio z poczekalni lotniskowej, a także do powstania jednego z najnowocześniejszych centrów serwisowych na świecie, złożonego z sześciu hangarów remontowych i lakierni, które pozwala na wykonanie remontu kapitalnego A380.

Zobacz też: Oto co kryje największy samolot pasażerski na świecie

Nowości w branży i nieustanne innowacje

Wraz z pierwszym lotem A380 w 2008 r., linie Emirates wprowadziły kilka nowych produktów w branży lotniczej, w tym słynny salon pokładowy i prysznice w klasie pierwszej. Salon pokładowy do dzisiaj pozostaje jedną z największych atrakcji samolotu i prawdopodobnie najpopularniejszym miejscem spotkań w przestworzach. W swojej historii przeszedł szereg subtelnych zmian, takich jak dodanie elektrycznych rolet.

d1vrxb4

W jego najnowszym wariancie, zainspirowanym kajutami jachtów, znajduje się bardziej kameralna przestrzeń wspólna i wypoczynkowa, która pomieści do 26 osób. Pokładowe prysznice Shower Spa, dostępne wyłącznie dla 14 pasażerów podróżujących w prywatnych kabinach w klasie pierwszej, niezmiennie cieszą się ogromnym zainteresowaniem i rozgłosem. Dzięki wielu przemyślanym detalom, takim jak ogrzewana podłoga, czasomierz, suszarka do włosów czy produkty do pielęgnacji ciała, pokładowe prysznice pozostają niedoścignionym wzorem luksusu w podróży samolotem.

Linie Emirates / Shutterstock.com
Źródło: Linie Emirates / Shutterstock.com

System rozrywki pokładowej

Wielokrotnie nagradzany system rozrywki pokładowej Emirates ice również jest stale unowocześniany, aby zaoferować pasażerom bogatszy wybór rozrywki na żądanie oraz zapewnić jeszcze lepsze wrażenia wizualne. Podróżni mają dostęp do 2,5 tys. kanałach z hitami filmowymi, kompilacjami seriali telewizyjnych, muzyką i programami dokumentalnymi.

Ponadto przewoźnik zainwestował blisko miliard dolarów w sprzęt, tak aby oglądanie stało się jeszcze wygodniejsze. Na przestrzeni lat indywidualne ekrany telewizyjne były powiększane we wszystkich klasach. Z czasem pojawiły się też drobne udogodnienia, takie jak port USB w każdym fotelu oraz gniazda HDMI w klasach premium, przez które pasażerowie mogą podłączyć swoje urządzenia do ekranu ice.

d1vrxb4

Cała flota A380 została wyposażona w Internet bezprzewodowy, z którego można korzystać w ramach bezpłatnego pakietu 20 MB danych. W czerwcu zeszłego roku w pierwszym samolocie A380 pojawiła się usługa Live TV, dzięki której pasażerowie mogą oglądać wiadomości i zawody sportowe na żywo w trakcie lotu.

Linie Emirates / Shutterstock.com
Źródło: Linie Emirates / Shutterstock.com

Zwiększony zasięg

Od 2008 r. wydajny samolot A380 jest stale modernizowany, tak aby móc wykonywać jeszcze dłuższe loty. Dzięki temu linie Emirates mogły dodać kolejne kierunki do listy tras obsługiwanych, w tym najdłuższy na świecie lot A380 – połączenie bezpośrednie Dubaj-Auckland otwarte w marcu 2016 r. Przewoźnik jako pierwszy wprowadził także A380 w konfiguracji dwuklasowej w listopadzie 2015 r. – to najbardziej pojemny samolot świata, który może zabrać na pokład 615 pasażerów.

d1vrxb4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vrxb4
d1vrxb4