Trwa ładowanie...
Wakacje.pl
Nocowanie.pl
Plaże
Wyspy
Egzotyka
W Podróży
Miasta
Poza miastem
Ludzie
Wideo
Zobacz inne
Najnowsze
Popularne

Francuski kościół idzie pod młotek. Przez brak wiernych

Duży i drogi kościół z początku XX wieku wystawiony na sprzedaż. Przez brak wiernych. Władze diecezji w Longwy w Lotaryngii sugerują chętnym, by przekształcili świątynię w luksusową rezydencję lub hotel.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przez brak wiernych ten kościół został wystawiony na sprzedaż
Przez brak wiernych ten kościół został wystawiony na sprzedaż (Google Maps)

Francuska diecezja twierdzi, że nie ma pieniędzy na utrzymanie wielkiej świątyni. Problemem jest nawet dach, który wymaga kosztownego remontu – informuje RMF FM. Na niedzielne msze przychodzi tam zaledwie około 20 osób.

Dlatego neoromański kościół w Longwy w Lotaryngii, z wysoką dzwonnicą i wielkimi oknami, został wystawiony na sprzedaż za 190 tys. euro. Biskupstwo zapewnia, że to nie lada okazja dla zamożnych osób. Tak duże budowle we Francji kosztują zazwyczaj znacznie więcej.

Czytaj także: Po apostazji Kościół i tak cię nie zapomni. Czyli jak związki wyznaniowe w Polsce wdrażają RODO

To nie pierwszy taki przypadek w tym kraju. Już trzy lata temu inny kościół, w Crusnes w Lotaryngii, kupiła francuska projektantka mody Leonor Scherrer. Zapowiedziała, że chce stworzyć w nim studio, w którym nagrywana byłaby muzyka żałobna.

Niektóre kościoły w parafiach, w których brakuje wiernych, przekazywane są czasem muzułmanom. Oni z kolei przekształcają je w meczety.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też | Zdenerwowany Kamiński: "Kler nie będzie dyktować, co mam robić"

Już 19 września premiera książki pt. Łowcy z kotłowni. Dziki świat finansowych naciągaczy. Dostępna jest w przedsprzedaży w internetowych księgarniach

Podziel się opinią

Share
Slot