Trwa ładowanie...

Hotelowe kosmetyki. Zobacz, co się z nimi dzieje, gdy nie zużyjemy ich do końca

Wielu z nas uwielbia te miniaturowe akcesoria. Niektórzy nawet, w chwili pakowania przed powrotem z wakacji, wrzucają do walizki: grzebyczki, mydełka, szampony, a nawet czepki kąpielowe. Zapewne wielu nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje z kosmetykami, których nie zużyliśmy do końca. A nawet jeśli, to zapewne byliśmy przekonani, że zostają one zwyczajnie wyrzucone. Okazuje się, że nie zawsze tak jest.

Hotelowe kosmetyki. Zobacz, co się z nimi dzieje, gdy nie zużyjemy ich do końcaŹródło: 123RF.COM
d1q88lf
d1q88lf

To, jak może wyglądać drugie życie mydełek, jest zaskakujące. Istnieje bowiem organizacja, która zajęła się sprawą marnotrawienia tego rodzaju przedmiotów. 8 lat temu twórcy akcji zorientowali się, że te środki czystości mogłyby się jeszcze przydać, a nawet wielu uratować.

Dzieci z Haiti dostały zapas środków czystości cleantheworld.org
Dzieci z Haiti dostały zapas środków czystości Źródło: cleantheworld.org

"Clean The World" próbują pomóc najuboższym w krajach, w których trudno o dostęp do środków czystości. Tam, gdzie ludzie mają poważne problemy z utrzymywaniem higieny małe mydełko hotelowe jest niezwykle cenne.

Dzięki współpracy organizacji z hotelami na całym świecie wszelkie częściowo zużyte środki trafiają do fabryki recyklingu w Hong Kongu. Codziennie przywożone są tam mydła z takich sieci, jak Mandarin Oriental, The Peninsula Hong Kong, Grand Stanford Hong Kongu, Chinach Sands czy The Venetian Macao (sieć kasyn). Łącznie z 5 tys. obiektów. Poddane obróbce produkty trafiają do ubogich rodzin, szkół i placówek, które sprawują opiekę nad dziećmi. Pomysł prosty i genialny!

Zobacz też: Co kradniemy z hoteli?

d1q88lf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1q88lf