Trwa ładowanie...

Indonezja. Koszmarny proceder. Papugi w plastikowych butelkach

Indonezyjska policja udaremniła w piątek przemyt dziesiątek papug. Duży kontener wzbudził podejrzenia, gdy zaczęły się z niego wydobywać nietypowe dźwięki. Jego zawartość była szokująca.

Przemyt papug w plastikowych butelkach to spory problem w IndonezjiPrzemyt papug w plastikowych butelkach to spory problem w IndonezjiŹródło: Suryanto, Anadolu Agency, Getty Images
d3dpxyw
d3dpxyw

Policja z małego miasteczka Fakfak, położonego na półwyspie Ptasia Głowa w prowincji Papua Zachodnia, poinformowała, że próbowano przemycić 74 ptaki, niestety 10 z nich zmarło w transporcie. Wszystkie papugi znajdowały się w pustych butelkach po wodzie mineralnej.

"Załoga statku powiedziała nam, że podejrzewali, że w pudle znajdują się zwierzęta, ponieważ usłyszeli dziwne odgłosy" - powiedział rzecznik lokalnej policji agencji prasowej AFP.

Przemyt w Indonezji - ulga, że to papugi

Funkcjonariusze tak naprawdę odetchnęli z ulgą, gdy okazało się, że chodzi o papugi. W tej części Indonezji przebiega znana międzynarodowa trasa przemytu dzikich zwierząt, a także np. broni.

Lorysy czarnogłowe, bo tak nazywa się gatunek przemycanych papug, są charakterystyczne dla Nowej Gwinei, gdzie znajduje się indonezyjska prowincja Papua Zachodnia. Zdjęcia uwiezionych w butelkach ptaków są przerażające.

Ptaki były z pewnością częścią większej dostawy. Czarny rynek ptaków egzotycznych kwitnie w tym regionie. Nie wiadomo, jakie było miejsce docelowe ptasiej przesyłki i nikt nie został jeszcze aresztowany w tej sprawie.

Problem istnieje od lat, nie tylko w Indonezji. W 2017 roku odkryto 125 papug ukrytych w plastikowych rurach, a w 2015 roku 21 kakadu.

d3dpxyw

Źródło: Tamizhar Media

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Gadająca papuga hitem Internetu

d3dpxyw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3dpxyw

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj