Trwa ładowanie...
dtnlez2

Nowy Jork. Urocza sówka pasażerem na gapę. Nikt się jej tam nie spodziewał

Sowa dotarła na gapę do słynnego Rockefeller Center. Ukryła się w gałęziach choinki, która została przywieziona z miejscowości Oneonta w stanie Nowy Jork, położonej prawie 300 km dalej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tegoroczna choinka stanęła przed Rockefeller Center 14 listopada
Tegoroczna choinka stanęła przed Rockefeller Center 14 listopada (Getty Images)
dtnlez2

14 listopada w mediach społecznościowych Rockefeller Center pojawiła się informacja: "Rozpoczynamy sezon świąteczny! Choinka oficjalnie pojawiła się przed Rockefeller Center". Nowojorskie drzewko jest prawdziwym symbolem amerykańskich świąt Bożego Narodzenia. Pierwszy raz pojawiło się w latach 30. XX wieku, kilka lat później otwarto tam lodowisko.

Od tego czasu obie atrakcje są wyjątkową coroczną tradycją, która obecnie ściąga w grudniu do Nowego Jorku nie tylko Amerykanów, ale też turystów z całego świata. To w tym miejscu - pod słynną choinką - mamę odnalazł Kevin w filmowym hicie "Kevin sam w Nowym Jorku". Czyżby sowa mu pozazdrościła?

Nowy Jork - sowa autostopowiczka

Okazuje się, że w tym roku choinka nie przyjechała do Rockefeller Center sama. W jej gałęziach ukryła się urocza pasażerka na gapę. O małej "autostopowiczce" poinformowali wolontariusze z Ravensbeard Bird Center, które zajęło się ptakiem.

dtnlez2

"Wczoraj zadzwoniła do mnie kobieta z pytaniem, czy zajmujemy się także sowami, ponieważ ma sowę w pudełku, która spędziła dużo czasu w podróży" - czytamy na Facebooku. Zwierzak nic nie jadł i nie pił przez 3 dni, więc został napojony oraz dostał "wszystkie myszy, jakie miał ochotę zjeść".

Sówkę nazwano, co chyba nikogo nie dziwi, Rockefeller. Wszystkie badania wyszły świetnie, ale ptak zostanie w centrum jeszcze kilka dni. Wolontariusze będą monitorować jego stan zdrowia i przywracać mu prawidłową wagę.

dtnlez2

"Chociaż jest trochę zdenerwowany, że jego wakacje w wielkim mieście dobiegły końca, z przyjemnością informujemy, że Rockefeller jest całkowicie zdrowy, dzięki wysiłkom Ravensbeard Wildlife Center i naszych pracowników" - czytamy na Twitterze Rockefeller Center.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Potwór z jeziora. Niesamowite, co złowiła

dtnlez2

Podziel się opinią

Share
dtnlez2
dtnlez2