Trwa ładowanie...

Jak wysłać lub odebrać przekaz pieniężny?

Pieniądze za pomocą przekazów pieniężnych możesz przesłać na dwa sposoby: w placówce agencyjnej lub przez Internet. W zależności od tego, który ze sposobów wybierzesz, będziesz potrzebować różnych danych.

Share
Jak wysłać lub odebrać przekaz pieniężny?
Źródło: Materiały prasowe
d1ta7nc

Wysyłanie przekazu pieniężnego w placówce

Nadając przekaz pieniężny w placówce, nie musisz posiadać karty kredytowej. Np. w placówkach Western Union nie jest także wymagane posiadanie konta bankowego. Czasami jednak możesz zostać poproszony o udokumentowanie swojej tożsamości, czyli okazanie ważnego dokumentu ze zdjęciem, np. dowodu osobistego lub paszportu.

Na miejscu musisz wypełnić formularz nadania przekazu, podając takie informacje jak:
• imię i nazwisko nadawcy,
• imię i nazwisko odbiorcy,
• miasto i kraj, do którego wysyłane są pieniądze,
• kwota,
• dodatkowe usługi, o ile są dostępne.

Wysyłka pieniędzy przez Internet w 3 krokach:

  1. Chcąc wysłać pieniądze za pośrednictwem strony internetowej, będziesz potrzebować dwóch rzeczy: karty kredytowej lub debetowej oraz adresu odbiorcy.
  1. Akceptowane są karty kredytowe lub debetowe MasterCard oraz Visa. Zanim więc zlecisz przekaz pieniężny, sprawdź tabelę opłat u wystawcy karty, dzięki temu unikniesz niespodziewanych kosztów.
  1. Korzystając z przekazu przez Internet, jednorazowo możesz wysłać do czterech tysięcy złotych. Jeśli czujesz potrzebę regularnego przesyłania funduszy poprzez Western Union, warto potwierdzić swoją tożsamość, gdyż wtedy możesz zwiększyć swój limit do 12 tys. zł na przekaz.
d1ta7nc

Odbiór przekazu pieniężnego

W Polsce, chcąc odebrać wysłane do ciebie pieniądze, musisz okazać ważny dokument tożsamości ze zdjęciem: dowód osobisty lub paszport, a także numer kontrolny MTCN identyfikujący przekaz nadany do ciebie. Western Union nie oczekuje od odbiorcy żadnych dodatkowych potwierdzeń lub danych. Wpływa to na czas realizacji przekazu i bezpieczeństwo osoby odbierającej pieniądze.

Gdzie odebrać przekaz?

  1. Najnowszą opcją jest odbiór przekazu w domu, dzięki InPost. Western Union współpracuje z InPost, dzięki czemu nie trzeba wychodzić z domu, aby otrzymać przekaz, bo listonosze dostarczają go pod twoje drzwi. Nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi kosztami, ani po stronie nadawcy, ani odbiorcy.
  1. Przekaz możesz odebrać także w dowolnej placówce agencyjnej na terenie kraju, jednak należy pamiętać, że każda z nich ma własne godziny pracy. Chcąc upewnić się, iż wybrana placówka jest otwarta w interesujących cię godzinach, warto odwiedzić stronę internetową dostawcy przekazów.

Śledź przekaz

Dostawcy, tacy jak np. Western Union, udostępniają na swoich stronach internetowych opcję "Status przekazu". Wystarczy wpisać imię i nazwisko nadawcy oraz numer kontrolny przekazu pieniężnego (MTCN) w odpowiednie pola. Po chwili otrzymasz wszystkie informacje na temat przekazu.

d1ta7nc

Podziel się opinią

Share
d1ta7nc
d1ta7nc