Trwa ładowanie...

Jedziesz na urlop do jednego z europejskich miast? Sprawdź, jak nie wkurzyć jego mieszkańców

Jak wkurzyć Europejczyka jednym zdaniem? W sieci pojawiła się mapa, która odpowiada na to pytanie. Podobno Austriaków najbardziej denerwuje, gdy myli się ich z Niemcami, a Włochów, jak pyta się o makaron z keczupem. A co wkurza Polaków?

Jedziesz na urlop do jednego z europejskich miast? Sprawdź, jak nie wkurzyć jego mieszkańcówŹródło: sigmagfx
d20ols8
d20ols8

Chyba wszedzie jest tak, że mieszkańców danego kraju irytują pewnie stwierdzenia używane w stosunku do nich przez obcokrajowców. Na jednym z forów internetowych pojawiło się niedawno pytanie "jak zirytować Europejczyka jednym zdaniem, skłądającym się z maksimum pięciu słów?" Pojawiły się tysiące odpowiedzi, a pierwszą z nich była ta dotycząca Polski - "Polish death camps" (ang. polskie obozy śmierci).

Zainspirowany odpowiedziami portal sigmagfx postanowił stworzyć nietypową mapę. Na każdym kraju umieścił jedno zdanie. Może to być duża pomoc w podróży po Europie.

I tak, Niemców najbardziej irytuje, gdy nie tyle słyszą, co widzą na ekranie komputera "this video is not available in your country" (ang. to wideo nie jest dostepne w twoim kraju). Francuzów wkurza, gdy ktoś im mówi, że amerykańskie wino jest lepsze, a Włochów, gdy słyszą prośbę o keczup do makaronu. Austriakom jeży się włos na głowie, jeśli myli się ich z Niemcami, a Hiszpanom, gdy mówi się o nich, że są latynosami. Na Polsce pojawiły sie już wspomniane obozy, a na Portugalii pytanie: "do you speak Brazilian, right?" (ang. mówicie po brazylijsku?)

d20ols8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20ols8

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj