Trwa ładowanie...
ycipk-1lee9z

Jesienny wypad na Mazury. Kierunek Giżycko

Wyłączmy komputer, wyciszmy telefon i zorganizujmy aktywne spędzanie czasu. Ciekawą propozycją jest weekendowy wypad na Mazury. I choć jest już jesień, pogoda wciąż dopisuje. Warto wybrać się z przyjaciółmi czy rodzinną wycieczkę m.in. do Giżycka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Giżycko jest świetną propozycją na weekendowy wypad - także jesienią
Giżycko jest świetną propozycją na weekendowy wypad - także jesienią (Shutterstock.com)
ycipk-1lee9z

Kraina aktywnego wypoczynku

Giżycko to prawdziwy raj dla miłośników aktywnego wypoczynku i doskonały pomysł na spędzanie wolnego czasu. Unikalne krajobrazy dziewiczej przyrody, kilometry szlaków pieszych i rowerowych i przede wszystkim błękitne lustra jezior, tylko zapraszają, by zostać tu na dłużej. Na przyjezdnych czeka wiele atrakcji wodnych, a miasto zapewnia możliwość czarteru statków, łodzi, a także organizację rejsów ze sternikiem po jeziorach. Warto zobaczyć most obrotowy nad Kanałem Łuczańskim. To jedyny w skali kraju i Europy most zwodzony, który obraca całe przęsło o 90 stopni i ustawia się równolegle do nabrzeża. Dla miłośników pieszych wędrówek prawdziwym wyzwaniem będzie pokonanie 129 krętych schodów w Wieży Ciśnień, które prowadzą do pięknego tarasu widokowego.

Karolski
Podziel się

Fort Boyen – zdobądź to, czego nie podbiła armia

Centralnym punktem zwiedzania Giżycka powinna być XIX-wieczna Twierdza Boyen, wyjątkowe centrum kultury i rozrywki. Na jej terenie od kilku lat organizowana jest największa w Polsce inscenizacja bitwy z okresu I wojny światowej z udziałem kawalerii konnej, artylerii i efektów pirotechnicznych. W ramach rodzinnego spędzania czasu można wziąć udział w specjalnych zajęciach edukacyjnych, które pozwolą zapoznać się z historią obiektu. Kompleks obronny jest konsekwentnie rewitalizowany, całkiem niedawno do użytku został oddany wyremontowany warsztat zbrojmistrza wraz z 6 replikami armat (strzelającymi!).

ycipk-1lee9z
Karolski
Podziel się

- W Twierdzy Boyen historia jest wciąż żywa – przedstawia różne oblicza I wojny światowej i historii Polski. Dlatego starannie pozyskujemy kolejne dotacje na rewitalizacje tego miejsca, by jeszcze lepiej spełniało swoją rolę w zakresie edukacji Polaków. To również doskonała propozycja dla dzieci, które w Twierdzy mogą przeżyć prawdziwą przygodę z historią w tle - mówi Burmistrz Wojciech Karol Iwaszkiewicz.

Karolski
Podziel się
ycipk-1lee9z

Odrobina relaksu

Giżycko oferuje relaks na Miejskiej Plaży nad Jeziorem Niegocin. To właśnie tutaj znajduje się najpiękniejsza plaża na Mazurach, strzeżona przez ratowników MOPR, którzy dbają o bezpieczeństwo wypoczywających. Magnesem giżyckiej plaży jest molo o długości 450 m, z którego można podziwiać widoki na Jezioro Niegocin i pobliski port Żeglugi Mazurskiej. Jedną z atrakcji jest również nowe miejsce rekreacji zwane "dziką plażą" – położona w otoczeniu pięknej przyrody, gwarantuje chwile relaksu i odprężenia. Dużą popularnością wśród odwiedzających rodzin cieszy się Wzgórze Św. Brunona, gdzie pod specjalnymi wiatami można zakończyć pełen wrażeń dzień i przygotować smakowitego grilla, który ucieszy zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Karolski
Podziel się

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Raj nie tylko dla żeglarzy. "Kaszubskie Mazury" idealne na weekendy

ycipk-1lee9z

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-1lee9z

ycipk-1lee9z
ycipk-1lee9z