Trwa ładowanie...
d3af51n

Jesienny wypad na Mazury. Kierunek Giżycko

Wyłączmy komputer, wyciszmy telefon i zorganizujmy aktywne spędzanie czasu. Ciekawą propozycją jest weekendowy wypad na Mazury. I choć jest już jesień, pogoda wciąż dopisuje. Warto wybrać się z przyjaciółmi czy rodzinną wycieczkę m.in. do Giżycka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Giżycko jest świetną propozycją na weekendowy wypad - także jesienią
Giżycko jest świetną propozycją na weekendowy wypad - także jesienią (Shutterstock.com)
d3af51n

Kraina aktywnego wypoczynku

Giżycko to prawdziwy raj dla miłośników aktywnego wypoczynku i doskonały pomysł na spędzanie wolnego czasu. Unikalne krajobrazy dziewiczej przyrody, kilometry szlaków pieszych i rowerowych i przede wszystkim błękitne lustra jezior, tylko zapraszają, by zostać tu na dłużej. Na przyjezdnych czeka wiele atrakcji wodnych, a miasto zapewnia możliwość czarteru statków, łodzi, a także organizację rejsów ze sternikiem po jeziorach. Warto zobaczyć most obrotowy nad Kanałem Łuczańskim. To jedyny w skali kraju i Europy most zwodzony, który obraca całe przęsło o 90 stopni i ustawia się równolegle do nabrzeża. Dla miłośników pieszych wędrówek prawdziwym wyzwaniem będzie pokonanie 129 krętych schodów w Wieży Ciśnień, które prowadzą do pięknego tarasu widokowego.

Karolski

Fort Boyen – zdobądź to, czego nie podbiła armia

Centralnym punktem zwiedzania Giżycka powinna być XIX-wieczna Twierdza Boyen, wyjątkowe centrum kultury i rozrywki. Na jej terenie od kilku lat organizowana jest największa w Polsce inscenizacja bitwy z okresu I wojny światowej z udziałem kawalerii konnej, artylerii i efektów pirotechnicznych. W ramach rodzinnego spędzania czasu można wziąć udział w specjalnych zajęciach edukacyjnych, które pozwolą zapoznać się z historią obiektu. Kompleks obronny jest konsekwentnie rewitalizowany, całkiem niedawno do użytku został oddany wyremontowany warsztat zbrojmistrza wraz z 6 replikami armat (strzelającymi!).

Karolski

- W Twierdzy Boyen historia jest wciąż żywa – przedstawia różne oblicza I wojny światowej i historii Polski. Dlatego starannie pozyskujemy kolejne dotacje na rewitalizacje tego miejsca, by jeszcze lepiej spełniało swoją rolę w zakresie edukacji Polaków. To również doskonała propozycja dla dzieci, które w Twierdzy mogą przeżyć prawdziwą przygodę z historią w tle - mówi Burmistrz Wojciech Karol Iwaszkiewicz.

Karolski

Odrobina relaksu

Giżycko oferuje relaks na Miejskiej Plaży nad Jeziorem Niegocin. To właśnie tutaj znajduje się najpiękniejsza plaża na Mazurach, strzeżona przez ratowników MOPR, którzy dbają o bezpieczeństwo wypoczywających. Magnesem giżyckiej plaży jest molo o długości 450 m, z którego można podziwiać widoki na Jezioro Niegocin i pobliski port Żeglugi Mazurskiej. Jedną z atrakcji jest również nowe miejsce rekreacji zwane "dziką plażą" – położona w otoczeniu pięknej przyrody, gwarantuje chwile relaksu i odprężenia. Dużą popularnością wśród odwiedzających rodzin cieszy się Wzgórze Św. Brunona, gdzie pod specjalnymi wiatami można zakończyć pełen wrażeń dzień i przygotować smakowitego grilla, który ucieszy zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Karolski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3af51n

Zobacz też: Raj nie tylko dla żeglarzy. "Kaszubskie Mazury" idealne na weekendy

d3af51n

Podziel się opinią

Share

d3af51n

d3af51n