Trwa ładowanie...
23-04-2013 15:48

Jezioro Genewskie

Jeden region a tak różnorodny. Na styku regionu Jeziora Genewskiego w harmonijny sposób łączą się alpejskie widoki i południowa roślinność.

Jezioro GenewskieŹródło: Switzerland Tourism, fot: WP
d3cyto7
d3cyto7

Jeden region a tak różnorodny. Na styku regionu Jeziora Genewskiego w harmonijny sposób łączą się alpejskie widoki i południowa roślinność.

Zbocza porośnięte winnymi krzewami stopniowo opadają w stronę Jeziora Genewskiego. Główne miasto to Lozanna z przepięknym widokiem na wysokie, alpejskie szczyty po drugiej stronie jeziora. Wzdłuż brzegu rozrzucone są małe wioski winiarzy, a nieco dalej - majestatyczne zamki i średniowieczne miasteczka. Region niczym z marzeń. Na północy otoczony wzniesieniami Jury, a na wschodzie - potężnymi Alpami z górskimi wioskami, szczytami i lodowcami.
Łagodny klimat, wilgoć jeziora i nasłonecznione stoki to doskonałe warunki do uprawy winorośli. Lavaux wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO jest miejscem, gdzie od wieków hołduje się tradycji. Lokalne wino jest świeże, lekkie, idealne na lato. Podobno powinno się je pić ze szklanki, a nie z kieliszka. Każdy może zwiedzić piwnice, skosztować wina, odpocząć na tarasie delektując się przepięknym widokiem.
Otoczenie, wino, lokalne tradycje, słynny ser farmerski, wyrabiany tylko i wyłącznie w tym kantonie to wystarczające powody, żeby zawitać do tej części Szwajcarii, a czym? Doskonale zorganizowaną koleją!

Atrakcje.

  • trasy rowerowe, wypożyczalnie sprzętu wodnego, loty balonem
  • kultywujące tradycję wioski pośrodku dziewiczej przyrody
  • winnice na słonecznych stokach
  • międzynarodowe festiwale i wydarzenia, m.in. Festiwal Jazzowy w Montreaux, Avenches - gratka do miłośników opery
  • specjalne udogodnienia dla rodzin z dziećmi
  • wieczny śnieg na Glacier 3000
  • jedyna w zachodniej Szwajcarii restauracja obrotowa: Kuklos

Jeden region, cztery światy
Letni wypoczynek w Regionie Jeziora Genewskiego daje szansę na przeżywanie nowych doświadczeń każdego dnia. Na niewielkiej przestrzeni spotkać można cztery różniące się między sobą światy: tętniące miasta z bogatą ofertą kulturalną, majestatyczne Alpy, tajemniczą Jurę i tradycyjne wioski.

d3cyto7

Zakupy i kultura
Miasta przyciągają: zakupy w Lozannie, wydarzenia kulturalne, spacery po Montreux. Tutaj zawsze się dużo dzieje, a następny punkt programu pobytu znajduje się tuż obok.

Wellness
Jeżeli wolisz relaks, to jesteś w idealnym miejscu. Tradycyjne ośrodki spa w Lavey-les-Bains i Yverdon-les-Bains, oferty łączące wypoczynek i wellness w hotelach spa oraz słynne na cały świat kliniki zdrowia - wybór jest duży.

Więcej informacji:
Pełna lista wydarzeń, szczegółowe, przydatne informacje praktyczne na stronie regionu www.lake-geneva-region.ch

d3cyto7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cyto7