Trwa ładowanie...
daxr4s6

Kładka pęka pod turystami. Okrutny żart, który może spowodować atak serca

Przymocowana do zbocza góry Yuntai 300-metrowa szklana kładka jest przeznaczona dla osób o mocnych nerwach. Znajduje się kilometr nad ziemią i przejście po niej jest nie lada wyzwaniem – nawet dla tych, którzy nie mają lęku wysokości. Zamontowane na niej tymczasowo efekty specjalne mają sprawić, że turysta uwierzy, że tafle szkła pod nim pękają. Nagły skok ciśnienia i kilka dodatkowych siwych włosów gwarantowane...
Share
Kładka na zboczu góry Yuntai uważana jest za jedną z najbardziej przerażających atrakcji na świecie.
Kładka na zboczu góry Yuntai uważana jest za jedną z najbardziej przerażających atrakcji na świecie.Źródło: Reuters
daxr4s6

W ostatnich kilku latach w Chinach otworzono kilka szklanych kładek, które przyciągają rzesze turystów. Jedną z nich jest ta w prowincji Henan, którą oddano do użytku we wrześniu 2015 r. Mimo że jest uważana za jedną z najbardziej przerażających atrakcji na świecie, od tamtego czasu przeszło po niej setki tysięcy osób. Nie wiadomo, ilu turystów dostało dotychczas atak serca, ale jedno jest pewne – zamontowany podczas chińskiego święta narodowego "efekt pękającej szyby" może z łatwością podnieść tę liczbę.

W pierwszych godzinach wiele osób wpadło w panikę, nie wiedząc o pomysłowym żarcie ze strony zarządcy kładki. Można to zobaczyć na filmikach, które w ciągu kilku dni obejrzało aż 20 mln osób.

Prawdziwe pęknięcie przez kubek

O kładce było głośno w październiku 2015 r., kiedy jedna z turystek upuściła przez przypadek kubek ze stali nierdzewnej. Poczuła drżenie pod nogami, a chwile później zorientowała się, że znajdująca się pod nią tafla szkła o wielkości ok. 1 m kw. popękała. Kobieta zaczęła krzyczeć, a znajdujący się w pobliżu ludzie popadli w popłoch i próbowali szybko opuścić to miejsce w obawie przed zawaleniem się konstrukcji.

daxr4s6

Atrakcja została zamknięta na kilka dni. Rzecznik firmy Yuntai Mountain Scenic Spot, do której należy kładka, tłumaczył po tej sytuacji, że każda z tafli hartowanego szkła składa się z trzech warstw i jest w stanie utrzymać ciężar do 800 kg. W tym przypadku uległa uszkodzeniu tylko jedna warstwa, a znajdująca się na niej turystka nie była w niebezpieczeństwie.

Zobacz też: Chiny: najdłuższy szklany most na świecie

Chcesz odświeżyć garderobę i przy okazji nie zbankrutować? Sprawdź stronę CCC kupony rabatowe.

daxr4s6

Podziel się opinią

Share
daxr4s6
daxr4s6