Trwa ładowanie...
d7e3tyf
inne
23-08-2013 15:37

Komórkowy savoir-vivre na świecie

W czasach, kiedy telefon komórkowy stał się nieodłącznym elementem naszego życia, warto poznać zasady "komórkowej" etykiety w różnych państwach świata. Okazuje się, że nie wszędzie odbieranie telefonu w kinie czy podczas rozmowy o pracę jest w złym guście.

d7e3tyf
d7e3tyf

Okazuje się, że co u jednych narodowości jest nie do pomyślenia, inne stosują nagminnie. Na przykład Egipcjanie rozdają swój numer telefonu na prawo i lewo, zupełnie obcym osobom spotkanym dopiero co na ulicy. A z kolei Rosjanie są tak podejrzliwi wobec rozmówców, że możesz usłyszeć po odebraniu telefonu głuchą ciszę lub pytanie "kto tam?".

W zależności od regionu świata różne jest również podejście do rozmów w miejscach publicznych i podczas spotkań. W USA, Wielkiej Brytanii czy Japonii w dobrym guście jest wyciszanie telefonów i prowadzenie rozmów ściszonym głosem, jeśli tylko są wokół nas inni ludzie. Natomiast Hindusi, Chińczycy czy Tajowie rozmawiają zawsze i wszędzie, w ogóle nie wyciszają dzwonków i nie zważają na towarzystwo innych osób.

Poznaj inne zwyczaje podczas rozmów telefonicznych dzięki poniższej infografice:

d7e3tyf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7e3tyf