Trwa ładowanie...

Konferencja ministra zdrowia. Kiedy otwarcie hoteli?

Już w zeszłym tygodniu zapowiedziano, że w środę, 28 kwietnia odbędzie się konferencja ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego. Szef resortu ma przedstawić plan odmrażania gospodarki w maju. Turyści czekają na informacje dotyczące hoteli i restauracji. Od kiedy będą otwarte?

Polacy niecierpliwie czekają na termin otwarcia hoteli Polacy niecierpliwie czekają na termin otwarcia hoteli Źródło: Getty Images
d3bmsto
d3bmsto

W środę, 28 kwietnia, obędzie się niezwykle ważna konferencja ministra zdrowia. Adam Niedzielski ogłosi plan luzowania obostrzeń w maju. Poznamy daty, które są istotne dla większości Polaków.

Konferencja ministra zdrowia - kiedy otwarcie hoteli?

Na decyzje rządu czekają m.in. hotelarze i restauratorzy. Wczoraj wicepremier Jarosław Gowin dał tym branżom nadzieję na szybkie otwarcie.

"Wspólnie doszliśmy do wniosku (z Radą Przedsiębiorczości - przyp. red.), że 4 maja to powinien być start do takiego szybkiego odmrażania polskiej gospodarki, w tym także do udostępnienia wszystkim chętnym ogródków restauracyjnych, być może też pewnej puli, np. 50 proc. miejsc w hotelach. Ale to są na razie propozycje, które wypracowałem z przedsiębiorcami. Ostateczna decyzja należy do całej rady ministrów" - podkreślił Gowin.

Odmrażanie gospodarki - otwarcie hoteli jednak nie 4 maja?

Dziś jednak przecieki mówią co innego. Jak informuje money.pl, dla rządu priorytetem jest edukacja i to ona będzie odmrażana na samym początku. Nawet wstępny plan nie zakłada uruchomienia branży turystycznej i gastronomicznej już po długim weekendzie majowym.

d3bmsto

Od osób związanych z rządem dziennikarze money.pl dowiedzieli się, że wicepremier ostatnimi wypowiedziami wyszedł przed szereg - 4 maja dla gastronomii i hotelarstwa w tym momencie "nie wchodzi w grę". Dużo większe szanse na otwarcie ma handel.

Ostateczne decyzje jednak wciąż nie zapadły.

Źródło: PAP, money.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Koronawirus. Otwarte hotele po majówce? Bolesław Piecha studzi zapędy rządu

d3bmsto
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bmsto