Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
porady
22-01-2014 10:49

Korcula - chorwacka wyspa pełna atrakcji

Ta górzysta wyspa jest jedną z najpopularniejszych wysp Dalmacji. Chorwacka atmosfera, piękna sceneria oraz kuszące wspaniałymi zabytkami miasta są jej głównymi walorami. Jak można spędzić czas na tej wyspie oraz jakich atrakcji nie można pominąć w czasie pobytu na jej terenie?

Korcula - chorwacka wyspa pełna atrakcjiŹródło: Shutterstock
d1461ul
d1461ul

Miasto, które stało się stolicą wyspy
Miasto Korcula stało się najważniejszym ośrodkiem na wyspie oraz jej stolicą. Jego walory już dawno odkryli tacy organizatorzy, jak Rainbow Tours, dzięki którym każdy może spędzić urlop w rejonie tego miasta. *Wizyta na jego terenie to najlepsza szansa na poznanie wyspiarskiej kultury i sztuki. Co więcej, wypoczynek w Korculi* to szansa na połączenie wypoczynku nad wodą ze zwiedzaniem wspaniałych obiektów. Spacery po otoczonym murami obronnymi Starym Mieście mogą sprawić wiele przyjemności każdemu turyście. Wspaniale prezentuje się katedra św. Marka oraz pałace miejskie, w których architekturze doskonale widoczne są wpływy weneckie. Zachwyca też pochodzący z czasów średniowiecza klasztor Wszystkich Świętych oraz wznosząca się nad miastem forteca św. Vlaha. Za najważniejszą atrakcję uchodzi tu jednak dom Marco Polo. Ten znany podróżnik do dziś jest najważniejszym bohaterem dla mieszkańców wyspy, o czym można się doskonale przekonać w okresie letnim. To wtedy
urządzane są na terenie miasta liczne imprezy, wśród których największym uznaniem cieszy się Międzynarodowy Festiwal Marco Polo.

Lumbarda i jej atrakcje
Ta niezwykła gmina położona w niewielkiej odległości od wyspiarskiej stolicy z pewnością zasługuje na uwagę. Samo miasteczko Lumbarda może się pochwalić piękną okolicą i malowniczymi plażami. Kuszą takie zabytki jak kościół św. Rocha i przyciągają okoliczne winnice i galerie. Tych ostatnich tu nie brakuje, gdyż Lumbarda znana jest doskonale jako jedno z największych skupisk chorwackich artystów.

Zarówno miasto Korcula, jak i sąsiadująca z nim Lumbarda szczycą się wyjątkowymi warunkami do przyjmowania turystów. Na gości czekają tu komfortowe hotele i pensjonaty, a piękne plaże zapewniają wypoczynek na najwyższym poziomie. Wyjątkowe atrakcje oraz uroczystości urządzane w sezonie turystycznym sprawiają, że w tej części wyspy nikt nie może narzekać na nudę.

Materiał powstał przy współpracy z Rainbow Tours.

d1461ul
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1461ul