Trwa ładowanie...

Koronawirus. Niemcy wprowadzą obowiązkowe testy dla podróżnych

W pierwszym tygodniu lipca Niemcy mają wprowadzić obowiązkowe testy na obecność koronawirusa dla podróżnych przybywających z państw o wysokim ryzyku infekcji. O decyzji poinformował Jens Spahn, niemiecki minister zdrowia.

Share
Podczas wjazdu do Niemiec trzeba będzie okazać wynik testu na obecność koronawirusa
Podczas wjazdu do Niemiec trzeba będzie okazać wynik testu na obecność koronawirusaŹródło: Getty Images
d42rg13

Decyzja w sprawie terminu wprowadzenia restrykcji jeszcze nie zapadła. Jak podaje portal "TVN24", powołując się na agencję "PAP", data ma zostać ustalona w porozumieniu ze wszystkimi niemieckimi krajami związkowymi.

– Mamy strategię obchodzenia się z krajami ryzyka. Wprowadzono obowiązek kwarantanny. Kto przybywa z terenów ryzyka, musi odbyć dwutygodniową kwarantannę. Ma do tego dojść obowiązkowe testowanie albo przed wyjazdem, albo po przyjeździe do Niemiec, dokonywane w ciągu 72 godzin w placówce podlegającej właściwemu dla danej osoby urzędowi zdrowia lub władzom, które badanie zlecają – mówił Jens Spahn w niemieckiej telewizji publicznej ARD.

Niemcy - obowiązkowy test na koronawirusa dla przyjezdnych

Spahn tłumaczył, że aby swobodnie wjechać do kraju, trzeba będzie udowodnić otrzymanie negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa. W przeciwnym razie przyjezdni będą zobowiązani do tego, aby udać się na kwarantannę. Apelował także do osób przebywających obecnie na wakacjach o rozsądne postępowanie i stosowanie się do zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

d42rg13

Niemiecki minister zdrowia zaznaczył także, że służby mogą sobie pozwolić na wykonywanie ok. 1,2 mln testów tygodniowo. Zgodnie z danymi opublikowanymi przez Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie, w poniedziałek, 3 sierpnia wykryto 509 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na terenie kraju.

Źródło: "TVN24"

Koronawirus w Polsce. Nowe ograniczenia jesienią? Tomasz Dzieciątkowski komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d42rg13

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d42rg13
d42rg13