Koronawirus w Hiszpanii. Kolorowe opaski dla turystów na wakacje 2020
Branża turystyczna w Hiszpanii za wszelką cenę chce wrócić do pracy i gościć u siebie turystów w wakacje 2020. Organizacje skupiające firmy hotelarskie zaproponowały władzom tego kraju, by hotelowi goście mogli nosić kolorowe opaski, dzięki którym będzie można identyfikować, czy są zdrowi, wyleczeni lub w grupie ryzyka.
W Hiszpanii, ze względu na epidemię koronawirusa, zamknięte są m.in.hotele i restauracje. Jak poinformował dziennik "El Mundo", organizacje branżowe, zrzeszające m.in. właścicieli hiszpańskich hoteli, zaproponowały rządowi ciekawe, ale trochę dziwne rozwiązanie, które można by było wprowadzić, jeśli hotele zostaną otwarte.
Opaski dla turystów
Chodzi o system opasek, które miałyby pomóc w oznaczeniu turystów. Białe bransoletki nosiliby goście, którzy zostali wyleczeni z Covid-19, zielone zarezerwowane byłyby dla zdrowych, a czerwone dla osób z grupy wysokiego ryzyka.
Dziennik “El Mundo” ustalił, że wśród proponowanej przez sektor turystyczny formy oddzielenia zdrowych osób od tych, które w ostatnim czasie przebyły Covid-19, są też plany wprowadzania przepisów nakazujących zachowanie odstępów między ludźmi w miejscach publicznych.
- Zachowanie na plażach dwumetrowego odstępu pomiędzy ręcznikami plażowiczów jest zwyczajną fikcją - powiedział w rozmowie z "El Mundo", Emilio Gallego, szef stowarzyszenia HE.
Jak wszędzie na świecie, tak i w Hiszpanii, na skutek wprowadzenia restrykcji związanych z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego branża turystyczna poniosła już ogromne straty. Jak podaje PAP, organizacja branżowa Fetave oszacowała, że podczas Wielkiego Tygodnia hiszpański sektor turystyczny stracił 18 mld euro.
Czy pomysł z opaskami przejdzie? Na razie nie wiadomo. Premier Pedro Sanchez zapowiadał w minioną sobotę, że stan zagrożenia epidemią koronawirusa zostanie wydłużony do 9 maja.
Koronawirus w Hiszpanii
W Hiszpanii zachorowało na koronawirusa już ponad 198 tys. osób, co daje drugi wynik na świecie. Zmarło 20 tys. osób. Aż 77 tys. udało się już wyleczyć.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl