Leśny orzeł nabrał jesiennych barw. "Robi wrażenie"
Nadleśnictwo Lipusz opublikowało na Facebooku zdjęcia lasu w kształcie godła Polski. W jesiennej odsłonie wygląda imponująco, na co zwrócili uwagę internauci. "Pomysł super, a ta gama kolorów urocza" - czytamy w komentarzach.
Wizerunek orła powstał podczas odnowienia lasu, który został zniszczony w 2017 r. przez ogromne nawałnice, które nawiedziły tamtejsze tereny i doszczętnie zniszczyły drzewostany. Polskie godło w leśnym wydaniu w Nadleśnictwie Lipusz zostało posadzone w październiku 2018 r. z inicjatywy RDLP w Gdańsku i Chorągwi Gdańskiej ZHP w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Wyjątkowy las w Polsce
Wzór orła wyznaczyła jedna osoba w ciągu zaledwie dwóch dni. Do przeniesienia wzoru z papieru na grunt potrzebowała ok. tysiąca palików, które zostały rozstawione z dokładnością 10 cm.
Sadzonki według wzoru posadzono bardzo szybko, bo już w ciągu sześciu godzin. Wszystko dlatego, że brało w tym udział ok. trzech tys. osób, w tym harcerze, okoliczni mieszkańcy oraz samorządowcy. Posadzili oni 67 tys. sosen, które tworzą tło, 23 tys. brzóz, które stworzyły orła oraz 400 modrzewi potrzebnych do pazurów i korony. Całe dzieło zajmuje powierzchnię ponad czterech ha.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Odwiedziła kraj pełen winnic. "Fenomenalny czas"
Zjawiskowy widok z lotu ptaka
"Jesień to idealny czas na podziwianie tej ciężkiej pracy" - napisało Nadleśnictwo Lipusz na Facebooku pod postem, prezentującym zdjęcia lasu w kształcie godła Polski w iście jesiennej scenerii.
"Pomysł super, a ta gama kolorów urocza", "Cudowny orzeł. Brawo, teraz go doskonale widać", "Cudowny widok", "Robi wrażenie", "Po prostu coś pięknego" - zachwycają się internauci w komentarzach pod fotografiami.
Trwa ładowanie wpisu: facebook
Co ciekawe, polskie godło w leśnym wydaniu walczy o tytuł rekordzisty Guinnessa w kategorii największy wzór z drzew.
Źródło: Nadleśnictwo Lipusz, Lasy Państwowe