Trwa ładowanie...
d1u29u7

Leśny Park Niespodzianek (Ustroń)

Największe atrakcje
Leśny Park Niespodzianek (Ustroń)
Kraj
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA

Leśny Park Niespodzianek w Ustroni – dla całej rodziny

Leśny Park Niespodzianek w Ustroni to ponad 15 ha pełnych atrakcji przyrodniczych, ciekawostek ze świata roślin i zwierząt oraz oryginalnych form spędzania wolnego czasu. W niczym nie przypomina zwykłych parków rozrywki z plastikowymi figurami zwierząt. Tu można spotkać orła bielika i obejrzeć pokaz z udziałem sokołów. Warto odwiedzić to doskonale zorganizowane miejsce – tu dzieje się naprawdę sporo. W Leśnym Parku Niespodzianek uczymy się przez relaks w bliskiej odległości od Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego. Warto zobaczyć pokaz sokolników, pogłaskać kudłatą kozę oraz obejrzeć oryginalne, ruchome ekspozycje postaci popularnych bajek dla najmłodszych.

Teren parku to południowe zbocze Równicy, szczytu Beskidu Śląskiego objętego ochroną przyrodniczą. Poruszamy się wśród bukowych drzew, charakterystycznych dla tego regionu.

Leśny Park Niespodzianek – zwiedzanie

Leśny Park Niespodzianek mieści się w uzdrowiskowej dzielnicy Ustroni w Beskidzie Śląskim – Zawodziu. Jest tu cicho i spokojnie, a do zwiedzanie przygotowano ponad 3,5 kilometra ścieżek edukacyjnych.

Leśny Park Niespodzianek jest czynny cały rok, jednak godziny jego otwarcia i oferta turystyczna jest zróżnicowana w zależności od pory roku. Zwiedzanie Leśnego Parku Niespodzianek odbywa się od 1 kwietnia do 31 października park jest czynny od 9 do 18. Poza tym okresem godziny otwarcia to 10 do 16. Dorośli zapłacą za wstęp do otwartego w 2002 roku parku 28 zł, a dzieci do 18 roku życia i młodzież szkolna 22 zł. Dzieci do lat 3 i osoby, które mają w danym dniu urodziny, wchodzą za darmo.

Leśny Park Niespodzianek – stacja ptaków drapieżnych „Sokolarnia”

Jedną z głównych atrakcji Leśnego Parku Niespodzianek są pokazy dzikich ptaków. Są one obsługiwane przez wykwalifikowanych specjalistów, dzięki którym podziwiamy z bliskiej odległości drapieżne myszołowy, sokoły i sowy. To unikalne doświadczenie, bo w naturze obserwacja tych wspaniałych zwierząt nie jest codziennością.

Leśny Park Niespodzianek – „Aleja Bajkowa”

Aleja Bajkowa w Leśnym Parku Niespodzianek w Ustroni to atrakcja dla najmłodszych, możemy tu spotkać Czerwonego Kapturka i zobaczyć małe, urocze drewniane domki, w których zamieszkały postaci z bajek... Ekspozycje bajek robią na najmłodszych niezwykłe wrażenie, bo postaci głównych bohaterów bajek rozlokowanych w 11 chatkach są ruchome! Do dyspozycji odwiedzających jest także plac zabaw i kawiarnia.

Leśny Park Niespodzianek – Centrum Edukacji Przyrodniczo Leśnej

Centrum Edukacji Przyrodniczo Leśnej w Leśnym Parku Niespodzianek to przestrzeń wystawiennicza, ze starannie przygotowaną multimedialną ekspozycją. Wśród dźwięków lasu możemy zobaczyć ciekawe trofea i eksponaty muzealne związane z polską przyrodą, opatrzone odpowiednim komentarzem. Do odwiedzin tego miejsca zachęca się poza turystami także studentów kierunków związanych z edukacją przyrodniczą i leśnictwem.

Leśny Park Niespodzianek – okoliczne atrakcje

Park mieści się w bliskiej okolicy Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego. Blisko stąd także do Szczyrku i Żywca. Z wielu miejsc w okolicy możemy też wejść na liczne ciekawe szlaki turystyczne.

Leśny Park Niespodzianek (Ustroń)
Czas lotu / jazdy samochodem

Samochodem 20 minut od Cieszyna, 5,5 godziny od Warszawy.

Strefa czasowa

UTC+1 godz.

Waluta

PLN

Godziny otwarcia

1 kwietnia do 31 Października - 9 do 18
1 listopada do 30 marca - 10 do 16

Ceny biletów

Dorośli - 28 zł
Dzieci do 18 roku życia i młodzież szkolna - 22 zł
Dzieci do lat 3 i osoby, które mają urodziny wchodzą za darmo.

Orientacyjna odległość

396 km od Warszawy, 86 km od Katowic

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1u29u7
d1u29u7
d1u29u7