Trwa ładowanie...
01-08-2016 11:44

Beskid Śląski - aktywny wypoczynek i relaks

Ustroń i Wisła to popularne miasta południowej Polski, które kryją wiele atrakcji. Są sercem Beskidu Śląskiego, dlatego warto wybrać się do nich właśnie latem. Można tu wypoczywać aktywnie lub relaksować się na całego.

Beskid Śląski - aktywny wypoczynek i relaksŹródło: Patrycja Ebis/Shutterstock
d1u6538
d1u6538

Ustroń i Wisła to popularne miasta południowej Polski, które kryją wiele atrakcji. Są sercem Beskidu Śląskiego. Warto wybrać się tu właśnie latem, bo na miejscu można wypoczywać aktywnie lub relaksować się na całego.

W Wiśle i jej okolicy mieści się mnóstwo obiektów wypoczynkowych oraz kilka dużych ośrodków narciarskich. Jest tu także sporo muzeów, w tym jedno poświęcone Adamowi Małyszowi. Ich choć to miasto kojarzy się głównie ze sportami zimowymi, to latem nie można tu narzekać na nudę. Turyści wypoczywający w Wiśle mają do dyspozycji kilkadziesiąt kilometrów szlaków pieszych, biegowych oraz ścieżki rowerowe o różnorodnym ukształtowaniu terenu.

Ustroń to popularny kurort uzdrowiskowy i wypoczynkowy. Znajdują się tu liczne ośrodki rehabilitacyjne i sanatoria. To tutaj mieści się Czantoria Wielka, najwyższe wzniesienie Pasma Czantorii w Beskidzie Śląskim. Różnica wysokości pomiędzy położonym u stóp góry Ustroniem a szczytem wynosi 630 m. Na samym szczycie góry, po czeskiej stronie granicy, znajduje się stalowa wieża widokowa z platformą na wysokości 29 m.
ir/wg

d1u6538
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1u6538