Trwa ładowanie...

Beskid Śląski - aktywny wypoczynek i relaks

Ustroń i Wisła to popularne miasta południowej Polski, które kryją wiele atrakcji. Są sercem Beskidu Śląskiego, dlatego warto wybrać się do nich właśnie latem. Można tu wypoczywać aktywnie lub relaksować się na całego.

Share
Beskid Śląski - aktywny wypoczynek i relaks
Źródło: Patrycja Ebis/Shutterstock
d3ylkku

Ustroń i Wisła to popularne miasta południowej Polski, które kryją wiele atrakcji. Są sercem Beskidu Śląskiego. Warto wybrać się tu właśnie latem, bo na miejscu można wypoczywać aktywnie lub relaksować się na całego.

W Wiśle i jej okolicy mieści się mnóstwo obiektów wypoczynkowych oraz kilka dużych ośrodków narciarskich. Jest tu także sporo muzeów, w tym jedno poświęcone Adamowi Małyszowi. Ich choć to miasto kojarzy się głównie ze sportami zimowymi, to latem nie można tu narzekać na nudę. Turyści wypoczywający w Wiśle mają do dyspozycji kilkadziesiąt kilometrów szlaków pieszych, biegowych oraz ścieżki rowerowe o różnorodnym ukształtowaniu terenu.

d3ylkku

Ustroń to popularny kurort uzdrowiskowy i wypoczynkowy. Znajdują się tu liczne ośrodki rehabilitacyjne i sanatoria. To tutaj mieści się Czantoria Wielka, najwyższe wzniesienie Pasma Czantorii w Beskidzie Śląskim. Różnica wysokości pomiędzy położonym u stóp góry Ustroniem a szczytem wynosi 630 m. Na samym szczycie góry, po czeskiej stronie granicy, znajduje się stalowa wieża widokowa z platformą na wysokości 29 m.
ir/wg

d3ylkku

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ylkku
d3ylkku