Trwa ładowanie...
holderName
x-news

Beskid Śląski - aktywny wypoczynek i relaks

Ustroń i Wisła to popularne miasta południowej Polski, które kryją wiele atrakcji. Są sercem Beskidu Śląskiego, dlatego warto wybrać się do nich właśnie latem. Można tu wypoczywać aktywnie lub relaksować się na całego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Beskid Śląski - aktywny wypoczynek i relaks
(Patrycja Ebis/Shutterstock)
holderName

Ustroń i Wisła to popularne miasta południowej Polski, które kryją wiele atrakcji. Są sercem Beskidu Śląskiego. Warto wybrać się tu właśnie latem, bo na miejscu można wypoczywać aktywnie lub relaksować się na całego.

W Wiśle i jej okolicy mieści się mnóstwo obiektów wypoczynkowych oraz kilka dużych ośrodków narciarskich. Jest tu także sporo muzeów, w tym jedno poświęcone Adamowi Małyszowi. Ich choć to miasto kojarzy się głównie ze sportami zimowymi, to latem nie można tu narzekać na nudę. Turyści wypoczywający w Wiśle mają do dyspozycji kilkadziesiąt kilometrów szlaków pieszych, biegowych oraz ścieżki rowerowe o różnorodnym ukształtowaniu terenu.

holderName

Ustroń to popularny kurort uzdrowiskowy i wypoczynkowy. Znajdują się tu liczne ośrodki rehabilitacyjne i sanatoria. To tutaj mieści się Czantoria Wielka, najwyższe wzniesienie Pasma Czantorii w Beskidzie Śląskim. Różnica wysokości pomiędzy położonym u stóp góry Ustroniem a szczytem wynosi 630 m. Na samym szczycie góry, po czeskiej stronie granicy, znajduje się stalowa wieża widokowa z platformą na wysokości 29 m.
ir/wg

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName