Trwa ładowanie...

Linie lotnicze będą miały "smerfowy" samolot. Tak zdecydowano w konkursie

Na początku sierpnia linie lotnicze Brussels Airlines zorganizowały konkurs, który pozwolił entuzjastom i fanom lotnictwa wybrać jedną z największych ikon, które potem będą wymalowane na samolocie. Zwyciężyła kultowa, także dla Polaków, bajka!

Share
 Linie lotnicze będą miały "smerfowy" samolot. Tak zdecydowano w konkursie
Źródło: Pixabay.com/materiały promocyjne
d2et78k

Przewoźnik otrzymał ponad 1400 zgłoszeń i wzorów, które zawiązują do kultury Belgii. Tym razem zwyciężyły… Smerfy! Nie da się ukryć, że historie niebieskich ludków skradły serca maluchów, i nie tylko, na całym świecie. Autorką projektu, który uzyskał ponad 10 tys. głosów, jest Marta Mascellani.

"Rysunek to moja wielka pasja, więc kiedy usłyszałam o konkursie, pomyślałem, że to świetne wyzwanie, którego chciałabym się podjąć. Kocham dzieła Peyo (beligijski ilustrator, autor komiksów, twórca "Smerfów"). To najlepszy moment, by samolot miał twarz Smerfów, ponieważ w 2018 r. będziemy obchodzić 60. rocznicę ich stworzenia" – mówiła w rozmowie z cruisetotravel.com twórczyni projektu, który na samolocie ma się znaleźć najprawdopodobniej już w marcu 2018 r.

Nagroda obejmuje również obecność autora przy procesie tworzenie oraz bycie pierwszym pasażerem "smerfowego" samolotu. Zwyciężczyni dodała, że Brussels Airlines jest jedyną linią lotniczą, która w tak ciekawy i oryginalny sposób promuje swój kraj i jego kulturę. Ponieważ to nie będzie pierwszy tak kolorowy samolot przewoźnika.

Brussels Airlines to dumny ambasador swojego kraju. Na ich samolotach były już wizerunki np. Tintin'a, "Czerwonych Diabłów" (reprezentacja piłki nożnej)
, czy Tomorrowland, czyli nawiązanie do jednego z popularniejszych festiwali muzycznych. Smerfy są numerem 5.

Zobacz też: Nowy Air Force One

d2et78k

Podziel się opinią

Share
d2et78k
d2et78k