Trwa ładowanie...

Linie lotnicze będą miały "smerfowy" samolot. Tak zdecydowano w konkursie

Na początku sierpnia linie lotnicze Brussels Airlines zorganizowały konkurs, który pozwolił entuzjastom i fanom lotnictwa wybrać jedną z największych ikon, które potem będą wymalowane na samolocie. Zwyciężyła kultowa, także dla Polaków, bajka!

Linie lotnicze będą miały "smerfowy" samolot. Tak zdecydowano w konkursieŹródło: Pixabay.com/materiały promocyjne
d1qtndm
d1qtndm

Przewoźnik otrzymał ponad 1400 zgłoszeń i wzorów, które zawiązują do kultury Belgii. Tym razem zwyciężyły… Smerfy! Nie da się ukryć, że historie niebieskich ludków skradły serca maluchów, i nie tylko, na całym świecie. Autorką projektu, który uzyskał ponad 10 tys. głosów, jest Marta Mascellani.

"Rysunek to moja wielka pasja, więc kiedy usłyszałam o konkursie, pomyślałem, że to świetne wyzwanie, którego chciałabym się podjąć. Kocham dzieła Peyo (beligijski ilustrator, autor komiksów, twórca "Smerfów"). To najlepszy moment, by samolot miał twarz Smerfów, ponieważ w 2018 r. będziemy obchodzić 60. rocznicę ich stworzenia" – mówiła w rozmowie z cruisetotravel.com twórczyni projektu, który na samolocie ma się znaleźć najprawdopodobniej już w marcu 2018 r.

Nagroda obejmuje również obecność autora przy procesie tworzenie oraz bycie pierwszym pasażerem "smerfowego" samolotu. Zwyciężczyni dodała, że Brussels Airlines jest jedyną linią lotniczą, która w tak ciekawy i oryginalny sposób promuje swój kraj i jego kulturę. Ponieważ to nie będzie pierwszy tak kolorowy samolot przewoźnika.

Brussels Airlines to dumny ambasador swojego kraju. Na ich samolotach były już wizerunki np. Tintin'a, "Czerwonych Diabłów" (reprezentacja piłki nożnej)
, czy Tomorrowland, czyli nawiązanie do jednego z popularniejszych festiwali muzycznych. Smerfy są numerem 5.

Zobacz też: Nowy Air Force One

d1qtndm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qtndm

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj