Trwa ładowanie...
d32xbzy

Lotnisko Almeria (LEI)

Największe atrakcje
Lotnisko Almeria (LEI)
Region
aena.es
Źródło: aena.es

Międzynarodowe lotnisko Almeria usytuowane jest na południowym-wschodzie Hiszpanii, w Andaluzji. Leży około 8 kilometrów na wschód od centrum Almerii, a kilometr od portu lotniczego znajduje się stacja benzynowa.

Lotnisko w Almerii – pobliskie miasta

Najbliższe lotnisko w okolicy Almerii to:

Warto odwiedzić również miasteczko Tabernas, w którego okolicach rozciąga się Mini Hollywood. To ono służyło jako sceneria najgłośniejszych westernów z Clintem Eastwoodem! Znajdują się tam tradycyjna zabudowa, charakterystyczna dla Dzikiego Zachodu z saloonem, ogród botaniczny z kaktusami, park wodny czy park rozrywki z kowbojskimi rekwizytami.

Pustynny krajobraz Almerii sprawił, że dawni mieszkańcy budowali w okolicach miasta, w skałach masywu Sierra Nevada, domy w jaskiniach (wydrążając je w poszukiwaniu chłodu), które można obejrzeć po dziś dzień.

Do podróży po okolicach Almerii najwygodniej jest jeszcze na lotnisku wypożyczyć samochód. Jak dotrzeć z lotniska do centrum Almerii?

Lotnisko w Almerii – loty z Polski

Turyści z Polski często wybierają wakacje w Almerii, choć mieszkańcom chłodniejszych miejsc niełatwo wytrzymać w dochodzącym nieraz do 45° Celsjusza upale. Do Almerii najtaniej można dolecieć z Warszawy – miasta te dzieli około 2500 km w linii prostej. Loty bezpośrednie nie są już niestety realizowane, sam lot trwał wówczas średnio 3 godziny i 17 minut.

Podróż liniami Vueling, Iberia bądź British Airways trwa zazwyczaj kilkanaście godzin łącznie, a kosztuje co najmniej 1000 złotych od osoby w obie strony. Przesiadka najczęściej odbywa się w jednym z hiszpańskich miast. W sezonie, lipcu i sierpniu, ceny niestety nieco wzrastają.

Lotnisko w Almerii – linie lotnicze

Z lotniska Almeria można odlecieć przykładowo liniami EasyJet, Ryanair, Transavia, Condor, Thomas Cook. Almeria jest również częstym celem podróży samolotów firm czarterowych – to drugie najbardziej istotne lotnisko regionu, uwzględniając ruch obejmujący turystów zagranicznych.

Po wypoczywaniu na wybrzeżu Andaluzji da się polecieć z Almerii na dalsze zwiedzanie Hiszpanii, np. Barcelony, liniami Air Europa czy Vueling, Madrytu, Melilli lub Sewilii, Iberią bądź Air Nostrum oraz Palma de Mallorca, liniami Air Berlin.

Almeria – kierunki zagraniczne

Z portu lotniczego w Almerii odbywają się regularne międzynarodowe loty. Można wybrać się stamtąd następnie do szeregu innych krajów – Holandii, Niemiec, Anglii, Irlandii, Austrii, Szwajcarii. Lotnisko Almeria (LEI) obsługuje m.in. połączenia z takimi miastami, jak Amsterdam, Berlin, Kolonia, Dortmund, Frankfurt, Monachium, Hamburg, Londyn, Manchester, Glasgow, Birmingham, Dublin, Wiedeń, Zurych. Tanie linie lotnicze Jetairfly, znane niegdyś jako TUI Airlines Belgium, obsługują połączenia z Almerii do portugalskiego Faro.

Przykładowo w 2015 roku lotnisko Almeria zarejestrowało 691 488 pasażerów. Ruch powietrzny wyniósł wówczas 10 277 samolotów. W 2009 roku wybudowano w porcie lotniczym Almeria nową halę odlotów.

Lotnisko Almeria (LEI)
Czas lotu / jazdy samochodem

lot: 3 h 17 minut (bezpośredni), kilkanaście godzin z przesiadkami/ jazda samochodem: 31 h

Strefa czasowa

UTC±01:00

Waluta

Euro

Godziny otwarcia

Całodobowe

Orientacyjna odległość

2500 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32xbzy
d32xbzy
d32xbzy