Trwa ładowanie...
d43h711

Lotnisko Eindhoven (Eindhoven Airport) - EIN

Największe atrakcje
Pixabay.com
Źródło: Pixabay.com

Eindhoven Airport to jedno z najszybciej rozwijających się lotnisk w Holandii. Stale wrasta tu liczba lotów i korzystających z nich pasażerów, a to za sprawą wielu udogodnień dla klientów, o jakie zatroszczyli się budowniczy lotniska.

Lotnisko Eindhoven (Eindhoven Airport) - najważniejsze informacje

Przede wszystkim jest bardzo dobrze zlokalizowane. Wszyscy podróżujący do Eindhoven w zaledwie kilka minut mogą dotrzeć do centrum miasta. Jest to też świetna baza startowa do dalszych podróży po Niderlandach. Eindhoven Airport leży w południowych Holandii, można stąd więc wybrać się do Północnej Barbantii, Overijssel i Galderland.

Ponadto lotnisko w Eindhoven jest stosunkowo małe, a przez to nie przeraża – i tak już zagubionych podróżnych – kolosalnymi rozmiarami i nie trzeba tu stać w ogromnych kolejkach do odprawy. Nie do przecenienia jest również możliwość zaparkowania samochodu bezpośrednio przed lotniskiem.

W oczekiwaniu na lot można tutaj skorzystać z darmowego Wi-Fi, oferty restauracyjnej albo wypić kawę z popularnej sieciówki. Chcąc zabić czas pozostały do odlotu, warto też wybrać się na rozległy taras widokowy na lotnisku Eindhoven, z którego rozlega się przepiękna panorama na okolicę.

Lotnisko Eindhoven (Eindhoven Airport) - linie lotnicze i popularne kierunki

Lotnisko Eindhoven obsługuje takie linie lotnicze, jak: Vueling, TUI, Wizzair, Ryanair, Transavia, Corendon Airlines. Można stąd tanio i szybko polecieć do Istambułu, Londynu, Lizbony, Teneryfy, Walencji czy Dublina.

Z Polski do Eindhoven można dolecieć bezpośrednio z: Gdańska, Wrocławia, Krakowa, Lublina, Warszawy, Katowic czy Poznania, a ceny za bilet lotniczy wahają się od 120 do 250 zł. Lotnisko w Eindhoven obsługuje tzw. tanie linie lotnicze, dzięki czemu bilet można upolować już za 80 zł.

Transfer z lotniska w Eindhoven do centrum

Po wylądowaniu w lotnisku Eindhoven bez trudu złapiemy też transport do miasta. Odjeżdżają stąd busy i tramwaje, stacjonują taksówki i działa firma umożliwiająca wypożyczenie samochodu. Prosto do Eindhoven odjeżdża stąd autobus 401. Można również złapać autokary AirExpressBus, ktrórymi możemy dotrzeć do Den Gosch, Utrecht i Amsterdamu. Transfer z lotniska Eindhoven do centrum miasta zajmie ok. 15 do 20 min.

d43h711
Lotnisko Eindhoven (Eindhoven Airport) - EIN
Czas lotu / jazdy samochodem

2 h/11 h

Strefa czasowa

(CEST), UTC +2

Waluta

euro (EUR)

Godziny otwarcia

całodobowe

Orientacyjna odległość

1200 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43h711
d43h711
d43h711