Trwa ładowanie...

Lotnisko Faro. Jak dojechać do centrum miasta?

Lotnisko Faro (FAO) nazywane również Algarve to jedyny port lotniczy w południowym regionie Portugalii. Znajduje się zaledwie 4 km od Faro. Jak dojechać do centrum miasta?

Lotnisko Faro. Jak dojechać do centrum miasta?Źródło: iStock.com
dnvusxx
dnvusxx

Lotnisko Faro – położenie

Lotnisko Faro znajduje się na południu Portugalii, w regionie Algarve, zaledwie 4 km od jego stolicy – miasta Faro. Niemniej jest to jedyne lotnisko w południowej Portugalii, a podróż do innych miast w Algarve wymaga dotarcia najpierw do Faro. Dlatego najczęściej rekomenduje się wynajęcie samochodu, dzięki któremu możliwe będzie komfortowe poruszanie się po mieście i okolicach.

Zaletą nie do przecenienia Lotniska Faro jest fakt, że latają tutaj tzw. tanie linie lotnicze, a podróż w obie strony można odbyć już za 300 zł.

Lotnisko Faro – transfer do miasta taksówką

Najprościej oczywiście byłoby złapać taksówkę. Stacjonują one bezpośrednio przed budynkiem lotniska w Faro. Można poprosić o transport bezpośrednio po przylocie albo rezerwując kurs telefonicznie. Ważna informacja jest taka, że taksówki z Lotniska Faro do miasta funkcjonują całodobowo.

dnvusxx

Łatwo rozpoznać te rekomendowane przez rząd, ponieważ jako jedyne w Portugalii mają kolory czarny i zielony oraz biało-beżowy. Inne firmy przewozowe nie mogą malować swoich samochodów na te barwy. Cena przejazdu z Lotniska Faro do miasta to ok. 10-15 EUR.

Lotnisko Faro – transfer do miasta busem

Linia o nazwie Circuit 16, ale znana jako "różowa linia" to jedyny przewoźnik, jaki obsługuje kursy między Lotniskiem Faro i centrum miasta. Przystanek autobusowy zlokalizowano bezpośrednio przed budynkiem portu lotniczego. Różowa linia kursuje od 5:20 do 23:00, a dokładny rozkład jazdy jest udostępniony wewnątrz Lotniska Faro. Podróż do miasta trwa ok. 20 min i kosztuje niewiele, bo zaledwie 2,40 EUR w jedną stronę.

Lotnisko Faro – transfer do miasta wynajętym samochodem

Jeśli chcemy skorzystać z pięknych plaż w Algarve i zamierzamy podróżować po całym regionie – najlepiej będzie skorzystać z opcji wynajęcia samochodu. Lotnisko Faro jest co prawda dobrze skomunikowane ze stolicą regionu, ale dotarcie do innych miast południowej Portugalii już nie jest takie proste i najczęściej wymaga dotarcia na dworzec w Faro. Dlatego nawet zarządcy Lotniska Faro rekomendują taki sposób poruszania się po Algarve.

dnvusxx

Dobowy koszt wynajęcia samochodu w Faro to ok. 20 EUR, a w firmach oferujących takie usługi można wprost przebierać. Najlepszym pomysłem jest zarezerwowanie pojazdu przez internet i odebranie go wprost z lotniska.

Lotnisko Faro – dalsza podróż

Zważywszy na uroki regionu Algarve, trudno nie skusić się na podróż do innych miast leżących w południowej Portugalii. Dlatego po odwiedzeniu Faro, warto obrać kurs także na Lagos czy Albuferię, żeby cieszyć się widokiem długich, piaszczystych plaż ciągnących się wzdłuż skalistych wybrzeży. Najlepiej dostać się tam, wynajmując samochód, zważywszy na ubogie połączenia komunikacyjne między Lotniskiem Faro i innymi miastami regionu.

dnvusxx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnvusxx